Další ročník Východočeského Superpoháru vyhrála Olympia Hradec Králové, v Novém Bydžově se hrálo kvalitní a velmi nervózní utkání

Duel vítězů krajských pohárů Pardubického KFS a Královéhradeckého KFS, který se v posledních letech hraje jako Východočeský Superpohár, se uskutečnil v sobotu 2. srpna 2014 od 17,30 v Novém Bydžově. Jako finalisté proti sobě nastoupily týmy Olympia Hradec Králové a velká štika všech soutěží FC Libišany. Olympia si atmosféru finále zkusila i vloni v Červené Vodě, kde prohrála s týmem Živanic.

Vlastní duel se hrál na výborně připraveném trávníku novobydžovského Městského stadionu za přítomnosti předsedy KFS Václava Andrejse a místopředsedů KFS Františka Vaniše a Vladana Haleše, utkání se zúčastnil i předseda Ústavně právního výboru Senátu ČR JUDr. Miroslav Antl. V předzápase se střetl vítěz JUTA GRASS poháru U-19 Královéhradeckého KFS FC Vrchlabí s nejlepším krajským týmem kategorie dorostu FK Pardubice B. Na oba týmy mužů čekaly poháry a šeky (15 000 Kč a 5 000 Kč), na družstva dorostů poháry a pamětní plakety. Fotogalerie z dílny pana Miloše Kittlera zde ...

FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ - FC LIBIŠANY    3  :  1  (0:1)

BRANKY: 68. Haupt, 74. Hofman, 87. Hofman PK - 42. Tomeš
SESTAVA OL: Moník - Kabeláč, Mařas, Faltus (46. Haupt), Michek (8. P.Novák) - Chromek, Hůlka, Rak, Musil - Hofman, Karanský (87. Bureš), trenéři Hofman a Bitnar, vedoucí týmu Kulhánek
SESTAVA LIB: Vida - Machala (75. Hron), Vích, Přikryl (80. Kuric), Vrabec - Holeček, Vágner, Tomeš, Ročín - Vokáček, Brož, trenér Polák, vedoucí týmu Vích

rozhodčí Petr Průcha - Radek Svoboda, Lukáš Slavíček, ŽK 4:7, ČK 0:1 (Brož po 2 ŽK), PK 1:0, 180 diváků

Do utkání se oba týmy položily velmi zostra a první mezní okamžik přišel v 7. minutě, kdy po zákroku libišanského hráče musel opustit hřiště kuklenský Jaroslav Michek. Zápas se začal přiostřovat a do 30. minuty rozdal "nepřítel karet" rozhodčí Petr Průcha pět žlutých (!). V 42. minutě se škovně trefil libišanský Marek Tomeš a nováček 1. B třídy vedl 1:0. Nutno říci, že zápas měl vysoce nadprůměrnou úroveň, odmyslíme-li si některé zákroky a počiny hráčů, měl duel vysokou kvalitu.
Po přestávce trend zápasu pokračoval a padaly další karty, do 65. minuty byl jejich poměr 4:5. V souboji generací (Olympia měla pouze jednoho hráče, jehož ID začínalo osmičkou, naopak Libišany představily v základní sestavě až na Machalu a Přikryla velmi zkušený celek) se v poslední třetině zápasu začalo zdát, že lepší kondiční připravnost je na straně kuklenského mužstva. V 68. minutě se z 20 metrů trefil excelentně Haupt a bylo vyrovnáno. Zápas se opět přiostřil, bylo jen málo soubojů, které by jeden či druhý soupeř nepřipepřil kopačkou, rukou, tělem, naštěstí se neodehrálo proslulé "Suarézovo kousnutí."

V 74. minutě přišla mezní situace, když přihrávka mezi vybíhající hráče obrany Libišan našla útočníka Olympie, jehož další přihrávka dostihla Hofmana, který sám před výborným Vidou dal druhý gól. Polovina stadionu přísahala na ofsajd, asistent rozhodčího Svoboda viděl naopak zapomenutého beka libišanského mužstva. Emoční nestabilita eskalovala, v 83. minutě fauloval na polovině soupeře zbytečně Brož a viděl druhou žlutou kartu. V 86. minutě střelec gólu Marek Tomeš zcela mimo míč drsně fauloval svého protivníka ve vápně, následovala ŽK a pokutový kop, který Hofman přetavil ve třetí branku Olympie. Závěr zápasu měl poměrně velmi nespolečenský průběh a fanoušci Libišan dávali svou nevoli hodně najevo.

HLASY ÚČASTNÍKŮ:

Václav Andrejs, předseda KFS: "Hrál se velmi dobrý zápas, na můj vkus však hodně ostrý a někdy i zákeřný. Závěr se mi pochopitelně líbit vůbec nemohl. Olympia byla šťastnějším týmem, její hráči však prokázali větší odolnost."

František Vaniš, místopředseda KFS: "Co na zápas říci ? Setkaly se v něm dvě věkové generace, které pojaly vzájemný duel velmi prestižně. V tomto duchu se žádné finále Superpoháru ještě nehrálo. Hráči byli až přemotivovaní a rozhodčímu jeho úlohu rozhodně neusnadnili. Sudí Průcha je zkušený, karty nerad dává a pokud jich dal jedenáct, o něčem to svědčí."

Vladan Haleš, místopředseda KFS:
"Olympia z mého pohledu vyhrála zaslouženě, byla odolnější. Karet bylo hodně, ale vzhledem k průběhu utkání jich klidně mohlo být daleko více."

Petr Kebort, předseda pořádajícího SK UNION 2013: "Velmi kvalitní zápas, který by patřil k ozdobám krajského přeboru. Myslím, že si rozhodčí sáhl na dno a i pro něho tento zápas bude poučením. Olympia byla lépe kondičně připravená a to se začalo od 60. minuty projevovat. Libišany jsou zvyklé vítězit a řekl bych, že se s průběhem zápasu ve druhé půli hodně těžko vyrovnávaly."

FK PARDUBICE "B"   - FC VRCHLABÍ                        5  :  0  (2:0)

BRANKY: 40., 54. a 75. Gašpar, 41. Brož, 62. Buš
SESTAVA PCE: Pšenička - Molek, Žoček, Nepivoda, Panchártek, Šlégr, Buš, Kaštánek, Svatoň, Gašpar, Brož, střídali Doležal, Dvořák, Zelenka, Karvánek, Sokol, Švadlenka, trenér Hofman, vedoucí týmu Zahradník
SESTAVA VRCH: Mikulec - Jech, Mejvald, Fajfr, Hradecký, Hanuš, Hofman, Navrátil, Zenkert, Herz, Šimůnek, střídali Kunc a Peterka, trenér Čurda, vedoucí týmu Votoček

rozhodčí Radek Svoboda - Lukáš Slavíček, Petr Průcha, ŽK 0:0, ČK 0:0, PK 0:0, 40 diváků

Pardubičtí hráči zápas od počátku ovládli a výsledek odpovídá jejich herní a taktické převaze.

Vytvořeno: 16.8.2014