Dorostenci FK Náchod vítězi JUTAGRASS poháru U-19 za rok 2015

Mladí fotbalisté FK Náchod, svěřenci trenéra Martina Šnajdra, se stali v letošním soutěžním ročníku vítězi JUTAGRASS POHÁRU staršího dorostu. Za velmi proměnlivého počasí se závěrečný turnaj čtyř nejlepších celků hrál v areálu v Hlušicích a zdejší kvalitní hrací plocha vydržela výtečně i několikanásobný dešťový příval.

Logo

V semifinálových zápasech zdolali náchodští fotbalisté tým MFK Trutnov B 8:1 po půli 4:0 (Jimmy Peremene 4, Bareš 2, Němec, Panenka - Purkert) a RMSK Cidlina zdolal tým FC Olympia Hradec Králové B 5:2 po poločase 3:0 (M. Luňák 2, Mejstřík, Dome, Holec - Obermajer, Roubal).

V souboji o třetí místo se hrál dramatický zápas, tým hradecké Olympie dvakrát vedl, ale vždy během minuty srovnal Patrik Brejcha. Po konečném výsledku 2:2 (Ličman, Finke - Brejcha 2) se odehrál penaltový rozstřel, který vyhráli trutnovští fotbalisté, svěřenci trenéra Tomáše Cermana, 4:2. Zisk třetího místa a bronzových medailí pak náležitě oslavili.

Ve finále se hrál fotbal pro diváky, kteří jeho průběh prožívali velmi emotivně. V poločase vedla Cidlina 3:2 (branky Jelínek, M. Luňák, Mejstřík - Jimmy Peremene, Berger), v 69. minutě utkání (všechny zápasy se hrály 2x40 minut) vyrovnal Marek Panenka na 3:3. V poslední minutě zápase přišla velká chvíle hvězdy finálového turnaje Jimmyho Peremene Gidiona (celkem dal ve dvou zápasech sedm branek), který se přesně trefil z trestného kopu na 4:3 a v nastaveném čase pojistil výhru na konečných 5:3.

Zápasy řídili rozhodčí Karel Medlík, Jan Kučera, Josef Kubišta a Vojtěch Mokošín.

Více podrobností přineseme později ...

A KOMENTÁŘ Z KABINY FK NÁCHOD:

Sedm gólů Jimmyho nám vystřelilo pohár!

HLUŠICE - Final four  JUTAGRASS POHÁRU staršího dorostu se odehrálo 20. června v Hlušicích. Hrálo se na 2x40 min. V semifinále na nás čekal MFK Trutnov B. V tom druhém porazil domácí tým RMSK Cidlina béčko Olympie HK 5:2. Trutnov jsme jednoznačně přehráli a s chutí si zastříleli. Ve finále jsme narazili na domácí Cidlinu. Po dramatickém průběhu jsme se nakonec radovali z celkového vítězství my. Myslím, že zaslouženě, i když jsme se nevyvarovali dvou výpadků v každém zápase. Celý turnaj nám výborně zachytali oba brankáři – Jirka Hladík a Roman Weisser. Svými výkony vyčnívali Marek Panenka a neskutečný Jimmy, který se ve dvou zápasech trefil sedmkrát! Samozřejmě i ostatní přispěli k zisku poháru. Všem děkujeme za vynikající reprezentaci klubu!

Semifinále

FK Náchod B - MFK Trutnov B 8:1 (4:0)

Branky: 14., 23., 65., 75. Jimmy Peremene Gidion, 18. Němec, 29. Panenka M., 62., 78. Bareš – 57.

FK Náchod B: Hladík (41. Weisser) – Prokop (41. Jahoda), Němec, Berger, Macek (41. Růžička) – Vítek (41. Urban), Zelman (41. Bareš), Panenka M., Smrček – Jimmy Peremene Gidion, Pavlíček (41. Bogusz)

Martin Šnajdr - trenér: Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. Do poločasu jsme nastříleli čtyři góly, ale mohlo jich být daleko více. V druhém poločase jsme na 15 minut totálně vypadli ze hry a Trutnovu se podařili snížit, když další šance ještě neproměnil. Pátý gól nás uklidnil a do konce zápasu jsme soupeře nepustili za půlku a přidali další tři branky.

Finále

FK Náchod B - RMSK Cidlina 5:3 (2:3)

Branky: 1., 80., 80. +1 Jimmy Peremene Gidion, 29. Berger, 69. Panenka M. – 3.. 13., 33.

FK Náchod B: Hladík (41. Weisser) – Prokop, Němec (65. Smrček), Berger, Macek (73. Růžička) – Vítek (41. Bogusz), Zelman, Panenka M., Bareš – Jimmy Peremene Gidion, Pavlíček (28. Urban)

Martin Šnajdr - trenér: Vstup do finále jsme měli famózní a v 1. minutě jsme šli do vedení. O dvě minuty později jsme nepohlídali standardku a bylo srovnáno – 1:1. Když jsme po další hrubce inkasovali, šel náš výkon dolů, ale naštěstí se nám podařilo Bergerem vyrovnat. Remíza nevydržela ani čtyři minuty a po sledu našich chyb šla Cidlina znovu do vedení. Po domluvě v kabině jsme výkon ve druhém poločase zlepšili a několik tutovek zahodili. V závěru jsme hráli vabank na tři obránce a tři útočníky a vyplatilo se! Nejprve střelou od břevna vyrovnal Marek Panenka a pak přišla lahůdka a zároveň šok pro domácí – trestný kop v poslední minutě v podání Jimmyho, který vymetl pravou šibenici. Poté po samostatném úniku pečetil naše vítězství na 5:3 a uzavřel svůj gólový účet ze dvou zápasů na sedm gólů!