V Lípě rozhodl Vašata z penalty, Korenčík spasil Smiřice v 90. minutě, v Kobylicích nerozhodné derby, vysoké výhry Jičína, Dolní Kalné a Hostinného

O co se na podzim také hraje ?

Pohár společnosti JAKO - bodově nejlepší tým z 1.míst skupin obdrží prémii 6 500 Kč, druhý bodově nejúspěšnější z 1.míst 5 500 Kč, třetí pak 4 500 Kč a čtvrtý 3 500 Kč.

Do jarních skupin si týmy zajišťují polovinu bodového zisku z podzimu.

I v letošním ročníku se bude odehrávat penaltový rozstřel v utkáních, které v řádné hrací době skončí nerozhodne, vítěz rozstřelu bere bod navíc

JAKO 1.B TŘÍDA skupina A (výsledky)

DERBY V KOBYLICÍCH, DRUHÝ NOVÁČEK SE PŘEDSTAVIL V MALŠOVICÍCH

Skupina A JAKO 1. B třídy je složena ze dvou zástupců OFS Jičín, který v letošním roce má v 1. B třídě pouze 4 zástupce. Další sexteto tvoří týmy z působnosti OFS Hradec Králové. Nováčky jsou nejlepší týmy z loňského přeboru OFS Hradec Králové - SK Čechie Hlušice a rezerva FK Chlumec nad Cidlinou.

Sobotním magnetem kola bylo derby v Kobylicích, kde trenéra Petra Průchu vystřídal jeho kolega Karabinoš. Do Kobylic jely Hlušice a byl to hodně zajímavý regionální zápas. V předkole poháru Kobylice vyřadily dokonce i Jiskru Hořice. Na derby přišla stovka fanoušků, s píšťalkou ho vedl Leoš Bednář. Hosté pod taktovkou Richarda Vláška vedli do přestávky brankou Svěceného v 33. minutě, tentýž hráč upravil na 0:2 v 49. minutě. Kobylice však mají Dominika Nového, ten v 54. minutě snížil a v 73. minutě dokonce srovnal skóre na zápasový výsledek 2:2. Kobylice zvládly penalty v podobě výsledku 5:3 a nakonec braly dva body. Jaroslav Valenta, sportovní manažer Kobylic, však nebyl úplně spokojen: "Bez našeho vůdce Jardy Vávry je naše hra kostrbatá a postrádá myšlenku. V tomto zápase jsme vytěžili z minima maximum a k předvedené hře se za úmorného tepla raději vyjadřovat nebudu."

Lokomotiva Hradec Králové, která velmi čeřila vody na jaře, uvítala rovněž v sobotu od 17:00 Sokol Libáň. Velkým favoritem byli domácí, ale toto postavení je vždy hodně ošidné. O tom se Lokáda přesvědčila právě v tomto utkání, které navštívilo pouze 30 diváků, řídil ho Miloš Hofman. O výsledku 2:0 pro Libáň rozhodly dvě slepené branky Radka Havlíka v 56. a v 58. minutě a trenér Pavel Banyácski byl spokojen. Michal Sobotka uznal, že hosté vyhráli zaslouženě: "Utkání hrané ve velkém vedru a nevalné úrovně. Hosté nás k ničemu nepustili, vytěžili z minima maximum a odvezli si tři body."
Béčko Chlumce, kterému nabídka postupu přišla prakticky v červnu, jelo do Malšovic. Jaké mužstvo v Chlumci sestaví, bylo ještě otazníkem, v sousední Klamoši byl totiž obnoven fotbal. V sobotu přišlo do Malšovic také pouze 30 diváků, v Hradci Králové prostě regionální fotbal až na výjimky příliš netáhne. Malšovičtí fotbalisté se s úvodem soutěže vypořádali zcela jasně, vyhráli 3:0 (15. T. Franc, 75. Dušánek, 89. Rejha) a spokojený byl i vedoucí Bohumil Krucký: "První poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale spoustu šancí jsme nevyužili. V závěru jsme přidali dvě branky a zaslouženě jsme vyhráli." Zápas řídil rozhodčí Kudláček.

V nedělním duelu se v Kopidlně ukázaly Předměřice. Byla to opět konfrontace týmů z jiných regionů a rovněž mohla být porovnána výkonnost z loňských skupin o postup i záchranu. Po výhře Kopidlna 4:1 (T. Klaban 2, Černovský, Poutník - Bezvoda) byl spokojenější trenér Miloslav Havelka: "Kluky musím pochválit za první poločas. Soupeře nepustili naprosto k ničemu, hráli zodpovědně a byli neustále v pohybu. Výkon hostí byl pro nás zklamáním, očekávali jsme více. Pokud bychom proměnili šance, po poločasu bylo o zápasu rozhodnuto. Takto jsme soupeři díky jistému povolení v tempu hry dovolili skórovat a okamžik trvalo než jsme se vrátili zpět k původní hře. Závěr zápasu jsme zvládli a rozhodli pěknými brankami. Výhra těší, ale tuším, že soupeři jsou teprve na řadě." Před 125 diváky řídil utkání Janota.

HVĚZDA KOLA :
Dominik Nový (Kobylice) - za stavu 0:2 pro Hlušice ukázal svou cenu pro tým a dvěma góly dokázal stav srovnat na 2:2, nakonec Kobylice vyhrály i penaltový rozstřel.

UDÁLOST KOLA :
Výhra Libáně v Hradci Králové, po velmi dobrém jaru domácí Lokomotivy tento výsledek zase tak mnoho lidí nečekalo.

VÝROK KOLA :
Miloslav Havelka, trenér Kopidlna, po výhře nad Předměřicemi 4:1: "Výhra těší, ale tuším, že soupeři jsou teprve na řadě."

NÁVŠTĚVA KOLA :
125 diváků vidělo zápas Kopidlno - Předměřice.

DIVÁCKÁ HITPARÁDA PO 1. ODEHRANÉM KOLE (celkem přišlo 285 fanoušků, průměr na utkání 71, od počátku sezóny tedy celkem 285 diváků, celkový průměr na utkání 71)

FK Kopidlno - 125 diváků (průměr na zápas 125 diváků)                                        Kobylice - 100 diváků (průměr 100 diváků na zápas)                                           Malšovice - 30 diváků (průměr 30 diváků na zápas)                                    Lokomotiva HK - 30 diváků (průměr 30 diváků na zápas)                                      Předměřice - xxx diváků (průměr 000 diváků na zápas)                                         FK Chlumec B - xxx diváků (průměr 000 diváků na zápas)                                     Sokol Libáň - xxx diváků (průměr na zápas 000 diváků)                                       SK Hlušice - xxx diváků (průměr na zápas 000 diváků)

KANONÝŘI SOUTĚŽE PO 1. ODEHRANÉM KOLE :
2 - Nový (Kobylice, Svěcený (Hlušice), Havlík (Libáň), T. Klaban (Kopidlno)
1 - T. Franc, Dušánek, Rejha (Malšovice), Poutník, Černovský (Kopidlno), Bezvoda (Předměřice)

JAKO 1.B TŘÍDA skupina B (výsledky

DVĚ VELKÁ DERBY NA ÚVOD, NOVÁČEK Z KUNČIC DO DOLNÍ KALNÉ

Skupina B JAKO 1. B třídy je složena s šesti zástupců Trutnovska, kteří budou soupeřit s dvěma zástupci Jičínska. Nováčky jsou Sokol Kunčice nad Labem a SKP Valdice. Všechny zápasy se hrály v sobotu od 17:00.

V Dolní Kalné se zahájilo regionálním derby, pod kaštany hrály Kunčice nad Labem. Zápas navštívilo 142 fanoušků, řídil ho mladý rozhodčí Daniel Duřt. Domácí před úvodním mistrovským duelem sehráli několik přípravných zápasů a představili některé nové a staronové hráče. Pro hosty to byl první test krajské soutěže. V 14. minutě domácí vedli gólem Kodytka, v 21. minutě Tomáš Jiřička dal na 2:0. Kunčice do poločasu korigovaly Kracíkem na 2:1. Šestnáct minut po pauze dal na 3:1 David Ježek, kunčický Jeřábek ještě korigoval v 67. minutě na 3:2, ale v 74. minutě Vítek Kodytek upravil již na 4:2. Závěr byl v režii Dolní Kalné. V 88. minutě Michal Najman dal na 5:2 a muž zápasu Kodytek v 90. minutě z penalty na konečných 6:2.
Domácí trenér Tomáš Navrátil: "První mistrovské utkání nového ročníku mělo i přes tropické počasí svojí kvalitu. V prvním poločase byli domácí lepším mužstvem a zaslouženě vedli. Dvacet minut druhé půle však bylo zcela v režii hostí a ti nebyli daleko od vyrovnání. Poté ovšem převzali iniciativu opět domácí a třemi brankami v závěru utkání rozhodli."

Už tradiční derby se hrálo v Rudníku, kde nastoupili domácí proti Tatranu Hostinné, který je pohárovým katem týmů z vyšších soutěží. Oba týmy se na jaře nestřetly a věřili jsme, že ani avizované vedro neodradí příznivce obou klubů. Nakonec jich přišlo 92. Tatran postrádal distancovaného kanonýra Jakoubka, ale zcela ho nahradil třemi góly Roman Polák, na konečných 0:4 dal už v nastavení Petružálek. Derby se tedy stalo jasnou záležitostí týmu z Hostinného. Zápas řídil sudí Bouz.
Co na prohru 0:4 řekl trenér Rudníku Pavel Cerman: "Vzhledem ke kompletnosti sestavy a kvalitám soupeře jsme se zaměřili především na obranný způsob hry. V prvním poločasu nám tato taktika vycházela a průběh hry byl vyrovnaný. Ve druhém poločasu se ale většina našich hráčů přizpůsobila počasí, takže náš plážový fotbal bez nasazení a pohybu "slavil úspěchy". Vítězství hostů bylo zcela zasloužené."

Nováček z Valdic jel na první výlet na Trutnovsko a byl soupeřem žacléřského Baníku. V Žacléři přišlo na fotbal 158 příznivců a ti nakonec viděli výhru Baníku 2:0. Ta se začala rodit v 48. minutě, kdy se do vlastní sítě trefil po centru Kovačíka valdický Sobotka. Hosté v čele s nestárnoucím Vladimírem Kalendou vzdorovali dále až do 90. minuty, kdy definitivně o výsledku rozhodl Martin Skála.
Slova domácího kouče Vlastimila Honka: "Utkání v úmorném vedru jsme v první půli měli rozhodnout, ale buď jsme byli nepřesní nebo dobře zabránil soupeř. Brankář hostí dokonce zneškodnil penaltu. Po změně stran si střílený centr Kovačíka srazili hosté do vlastní branky, ale od té doby jsme polevili a nabídli protivníkovi možnost několikrát vyrovnat. Výsledek jsme pojistili až v 90. minutě. Výhra byla s ohledem na počasí a terén vydřená."

V Jičíně hrály rezerva domácích a druhá rezerva MFK Trutnov. Oba týmy se shodou okolností potkaly v posledním zápase loňského ročníku, kde posílený Jičín nakonec bral prémii za umístění. Hrálo se v sobotu od 17:00 a na konci střetnutí svítil v Jičíně výsledek, který málokdo čekal, tedy 5:0 pro domácí. Šedesát diváků potěšili góly dvakrát Petr Horáček, dvakrát Miroslav Jeník a jednou Michal Voldán.
Komentář Jaroslava Votočka, trenéra Trutnova: "Zápas jsme prohráli v prvním poločase, když jsme za 15 minut inkasovali tři branky. Ve druhé půli jsme se trochu zvedli, vypracovali si tři šance ke vstřelení branky, ale nedali. Soupeř nás potrestal ze dvou trestných kopů a my fasovali pověstné bůro. Výsledek je pro nás krutý a to i přesto, že jsme podali slabý výkon."

Roman Polák (Hostinné) - rozhodnout třemi góly derby, to se nestává zase tak často.

Návrat Miroslava Jeníka na trávník, v utkání Jičín B - Trutnov C nejen že nastoupil, ale také se dvakrát trefil.

Pavel Cerman, trenér Rudníku: "Náš plážový fotbal bez nasazení a pohybu "slavil úspěchy".

158 diváků navštívilo v Žacléři premiérový zápas nováčka z Valdic. Rozhodlo se až v poslední minutě.

Žacléř - 158 diváků (průměr 158 diváků na zápas)                                              Dolní Kalná - 150 diváků (průměr na zápas 150 diváků)
Rudník - 92 diváků (průměr na zápas 92 diváků)                                                 Jičín B - 60 diváků (průměr 60 diváků na zápas)                                                 Kunčice n. L. - xxx diváků (průměr na zápas 000 diváků)                                        SKP Valdice - xxx diváků (průměr na zápas 000 diváků)                                      Trutnov C - xxx diváků (průměr 000 diváků na zápas)                                        Hostinné - xxx diváků (průměr 000 diváků na zápas)

3 - Kodytek (Dolní Kalná), R. Polák (Hostinné)
2 - M. Jeník, Horáček (Jičín B)
1 - Petružálek (Hostinné), Najman, T. Jiřička, D. Ježek (Dolní Kalná), Kracík, Jeřábek (Kunčice n. L.), Skála, vlastní (Žacléř), Voldán (Jičín)

JAKO 1.B TŘÍDA skupina C (výsledky)

ČTYŘI NOVÉ KOLEKTIVY NA STARTU TÉTO SKUPINY

Skupina C JAKO 1. B třídy má fotbalově "multikulturní" složení, základ tvoří týmy z Náchodska, ke kterým se přidaly Smiřice, Dvůr Králové B a Opočno s Ohnišovem.

Rušno bylo v sobotu ve Velkém Poříčí, kam přijela rezerva Náchoda. Oba týmy si to rozdávaly v okresním přeboru Náchodska, nyní se potkaly na úvod v 1. B třídě. Na utkání bylo zvědavo 120 diváků, řídil ho Michal Říha. V 19. minutě poslal rezervu Náchoda do vedení Vaněček, v 37. minutě vyrovnal domácí Stříbrný. V 53. minutě jásali domácí příznivci, Michal Vít poslal penaltu tam kam chtěl a Velké Poříčí vedlo 2:1. Tutéž výhodu však dostal v 65. minutě náchodský Poláček a bylo to 2:2, jenže jen čtyři minuty. V 69. minutě byl opět úspěšným exekutorem Roman Poláček a náchodské béčko bralo nakonec tři body za výhru 3:2. Zápas komentoval náchodský kouč Berger: "Ve vyrovnaném a férovém derby jsme byli o jeden gól šťastnější. Klukům děkuji za přístup k utkání. Nebylo to dnes jednoduché. Osud zápasu vzal do svých rukou jako správný kapitán stoper Roman Poláček, který dvěma zásahy rozhodl ve druhé půli o naší výhře. Z Poříčí se budou body vozit těžce, o to víc si výhry vážím."

Ve Smiřicích, které se zachránily na poslední chvíli, startovalo Opočno. Hostům se na jaře viditelně dařilo a byli jsme zvědavi, zda na výkonnost naváží dále. Hrálo se v sobotu od 17:00, diváků přišlo jen 60, rozhodování bylo svěřeno Aleši Havlíkovi. Když už se zdálo, že zápas skončí nerozhodně 0:0, trefil se v 90. minutě smiřický Filip Korenčík a cenné tři body zůstaly doma. Stručný komentář Jana Jánského, lodivoda Opočna: "Vyrovnané utkání,kdy se v závěru radovali z výhry domácí. Gratuluji k vítězství."

V neděli rezerva Dvora Králové, která se v 1. B třídě ocitla díky loňskému odhlášení týmu z 1. A třídy, hostila od 17:00 Spartak Police nad Metují. Hosté měli nedobré jaro, připrava je zatím zastihla v dobré formě. Béčko Dvora se určitě v premiéře chtělo vytáhnout a to se povedlo. Jako černá ruka řádil na hřišti gólman áčka Jakub Vaníček, který vstřelil do 27. minuty tři branky (!!) a doslova tento zápas rozhodl. V 28. minutě dal V. Hák na 4:0, konečný výsledek zněl 6:2, za Dvůr se trefil po přestávce dvakrát Samler, za Polici nikdo, oba góly hostů vstřelili domácí do vlastní sítě. Kouč rezervy Dvora Čeněk Celler byl přes šest branek zdrženlivý: "Dokázali jsme využít brankové příležitosti, ale chyb v naší hře (především kvalita přihrávek) byl příliš velký počet." Zápas viděla stovka diváků.

V druhém nedělním zápase hostil Hronov sestupujícího z 1. A třídy Start Ohnišov. O výsledku rozhodl zřejmě nejvíce stav kádrů obou kolektivů, hosté přijeli v jedenácti lidech. Hronov vyhrál 2:0 góly Peka a Tichého, které vidělo 76 příznivců fotbalu a které potvrdil hlavní rozhodčí František Jehlička.

Roman Poláček - stoper Náchoda B jako správný kapitán dvěma góly otočil nepříznivé skóre a jeho tým nakonec vezl z Velkého Poříčí tři body.

Premiéra Dvora Králové v 1. B třídě byla impozantní, rezerva vedená Čeňkem Cellerem rozstřílela Polici nad Metují 6:2 a událostí tohoto zápasu byly tři góly profesí brankáře Jakuba Vaníčka hrajícího na hrotu, které padly do 30. minuty zápasu.

Čeněk Celler, trenér Dvora, po výhře svého týmu 6:2: "Chyb v naší hře byl příliš velký počet."

Derby Velké Poříčí - Náchod B vidělo 120 fanoušků.

Velké Poříčí - 120 diváků (průměr 120 diváků na zápas)                                          Dvůr Králové B - 100 diváků (průměr na zápas 100 diváků)                                 AFK Hronov - 76 diváků (průměr na zápas 76 diváků)                                          SK Smiřice - 60 diváků (průměr 60 diváků na zápas)                                            FK Náchod B - xxx diváků (průměr na zápas 000 diváků)                                       Opočno - xxx diváků (průměr na zápas 000 diváků)                                         Ohnišov - xxx diváků (průměr 000 diváků na zápas)                                        Police n. M. - xxx diváků (průměr 000 diváků na zápas)

3 - J. Vaníček (Dvůr Králové B)
2 - Poláček (Náchod B), Samler (Dvůr Králové B), vlastní (Police n. M.)
1 - Vaněček (Náchod B), Stříbrný, Mi. Vít (Velké Poříčí), Korenčík (Smiřice), Pek, Tichý (Hronov), V. Hák (Dvůr Králové B)

JAKO 1.B TŘÍDA skupina D (výsledky)

RYCHNOVSKÁ SKUPINA S DVĚMA NOVÁČKY, ALBRECHTICE S BOROHRÁDKEM

Skupina D JAKO B třídy se skládá opětovně výhradně ze zástupců OFS Rychnov nad Kněžnou. Co zápas - to skoro nebo určitě derby.

Loňský nováček ze Zdelova zahajoval v sobotu podobně jako vloni s Velešovem Doudleby nad Orlicí, tehdy to byl debakl 0:4, letos to Zdelovští nechtěli opakovat. Debakl se nezrodil, ale svěřenci trenéra Miloše Zemana stejně nebodovali. V 37. minutě se trefil doudlebský Matěj Kráčmer a výsledek 0:1 pro Velešov platil i po 90. minutě. Zápas řídila dáma, v dresu rozhodčího se představila Blažena Kánská, přihlíželo mu 95 fanoušků.
Co na to trenér domácích: "Hrál se ne moc pěkný fotbal z obou stran a také bez vyložených šancí. O vítězství hostí tak bohužel rozhodl dobře kopnutý trestný kop."

Doma hrála v sobotu i Lípa nad Orlicí, která stejně jako Zdelov postoupila do osmifinále Poháru KFS. V Lípě se představil nováček ze Solnice, který si také zatím v poháru nevede vůbec nováčkovsky. Běžela 28. minuta utkání a kapitán domácích Josef Vašata proměnil pokutový kop a rozhodl tím o výsledku utkání. To řídil jako hlavní rozhodčí David Frič a přihlíželo mu 110 diváků.
Komentář Libora Berana: "V úvodním utkání nového ročníku I.B třídy jsme v úmorném vedru podali nemastný neslaný výkon. V naší hře bylo mnoho nepřesností a málo pohybu. Jen zásluhou obou stoperů a brankáře Janečka se nám podařilo utkání odehrát s nulou. Musím sportovně uznat, že dnes prohrál lepší tým. Podle předvedené hry hostí soudím, že se Solnicí se bude muset v soutěži počítat. Co říci na závěr? Pro Lípu zlaté body."

Nováček z Kostelce nad Orlicí, tedy rezerva tohoto klubu, startoval v neděli v Černíkovicích. Domácí neměli dobré jaro, čekali jsme, jak se jim povede start do soutěže. Povedl díky jediné brance utkání, kterou v 51. minutě dal David Hanuš. Výhru 1:0 komentoval domácí trenér Josef Cejpek takto: "Ve velkém vedru se hrál fotbal dobré úrovně. Hráčům musím poděkovat za bojovnost a nasazení. Myslím si, že tři body zůstávají doma zaslouženě." Duel řídil sudí Nožka před 200 diváky.

Albrechtice nad Orlicí hostily Borohrádek a očekávaná bitva začínala v neděli v 17:00. V poháru přišla do Albrechtic na Týniště návštěva 300 diváků, v tomto zápase jich nalezlo cestu na albrechtický stadionek 180. A co viděli? Viděli to, že Borohrádek dvakrát vedl a domácí dvakrát vyrovnávali. Do poločasu Sršeň a Řehák v 42. a v 44. minutě zvýšili na 4:2 a pak už to byl jen koncert domácích. Albrechtice vyhrály 9:2 (!!!) a to asi nikdo nečekal.
Co na to řekl trenér Rostislav Kchop: "Prvních třicet minut jsme hráli velice špatně, bez pohybu, nápadu a nasazení. Naopak Borohrádek působil zkušeně, chytře a hlavně efektivně. Dvakrát se ujal vedení, poprvé jsme srovnali po nedorozumění hostující obrany, podruhé z penalty po brankářském zákroku hráče z pole, zároveň následovala i ČK. Od té doby prakticky existovalo na hřišti jedno družstvo, čemuž odpovídá i výsledek."

Ladislav Sršeň (Albrechtice) - v zápase s Borohrádkem vstřelil dva rozdílové góly, je jiné dát branky za stavu 1:2 nebo 3:2 a jiné za stavu rozhodnutého.

Nelze jinak - výhru domácích 9:2 v zápase Albrechtice-Borohrádek nečekal vůbec nikdo.

Libor Beran, vedoucí Lípy nad Orlicí: "Musím sportovně uznat, že dnes prohrál lepší tým. Podle předvedené hry hostí soudím, že se Solnicí se bude muset v soutěži počítat."

Dvě stovky diváků vidělo premiéru Černíkovic v letošním ročníku, domácí dokázali zdolat béčko Kostelce.

Černíkovice - 200 diváků (průměr na zápas 200 diváků)                                         Albrechtice n. O. - 180 diváků (průměr 180 diváků na zápas)                                  Lípa n. O. - 110 diváků (průměr na zápas 110 diváků)                                       Zdelov - 95 diváků (průměr 95 diváků na zápas)                                                Doudleby n. O.- xxx diváků (průměr xxx diváků na zápas)                                 Kostelec B - xxx diváků (průměr na zápas xxx diváků)                                          Borohrádek - xxx diváků (průměr xxx diváků na zápas)
Solnice - xxx diváků (průměr na zápas xxx diváků)