A třída: Třemešná šlape, po obratu přišla demolice soupeře

Vlastně od chvíle, kdy postoupili do A třídy, čeří vodu. A na začátku této sezony to platí dvojnásob – fotbalisté Bílé Třemešné se usadili na prvním místě tabulky. Jako jediní získali ve dvou kolech plný počet bodů.

Nejprve předvedli famózní obrat. Ve Vrchlabí na svoji stranu neuvěřitelně překlopili zápas prvního kola v posledních patnácti minutách. Ve druhém kole pak ukázali, že umějí střílet góly. Hráči Bílé Třemešné rozstříleli Nový Hradec 5:0.

I když… Do jedenačtyřicáté minuty byl bezbrankový stav. „V prvním poločase jsme byli určitě lepší než domácí. Ale bohužel žalostná koncovka a jeden povedený brejk domácích rozhodl o výsledku prvního poločasu. Ve druhém poločase domácím vyšlo vše, na co sáhli. Do čeho kopli, skončilo v bráně,“ řekl předseda hostujícího klubu Václav Vašata.

Zbyněk Šturma, trenér Třemešné, s ním souhlasil: „Utkání skončilo skvělým výsledkem, ale předvedený výkon hostů zdaleka nebyl špatný. Přežili jsme šance hostí a zápas jsme rozhodli brankami z protiútoků.

Velmi zajímavý průběh měl také duel v Libčanech, kam přijela Sobotka s velmi hlučnými fanoušky v zádech. Domácí dvakrát vedli o dvě branky, dokonce i deset minut před koncem. Pak ale jejich posílený celek nezvládl závěr, hosté vyrovnali a další bod získali po předlouhém penaltovém rozstřelu.

„Musím pochválit hráče za bojovnost, kterou se prezentovali do konce utkání a dokázali zvrátit skóre. Dobře pojatá frustrace ze způsobu rozhodování rozhodčích,“ řekl Ladislav Štrobl, trenér vítězů.

Další kolo druhé krajské ligy se hraje už ve středu.