Votrok krajský přebor: Ke gólové slavnosti přispěl i nováček

Datum akce: 30.11.-0001

Šedesát jedna branek za osm zápasů, to je neskutečné číslo. Ke gólové slavnosti v posledním kole Votrok krajského přeboru přispěl také nováček z Trutnova, který nasázel Týništi osm branek.

Rezerva divizního týmu zničila soupeře stejným počtem zásahů, který si připsala za prvních devět zápasů. Teď jí k tomu stačil pouze jeden. Týniště bylo neškodné a po mírném vzepjetí v minulých kolech opět předvedlo, že bude mít v soutěži velké problémy. „Zápas se rozhodl už v úvodních minutách, když jsme ve 20. minutě prohrávali o čtyři branky,“ řekl hostující František Kerhart. K demolici jeho týmu nejvíce přispěl Šulitka – ten zvládl čtyři trefy za pouhých osmačtyřicet minut.

Nejvíce gólů padlo v duelu Náchoda s Dobruškou. Domácí zostudili soupeře jedenáctkrát, sami inkasovali jednou. Také tady rozhodl start, Náchod vedl 5:0 již ve dvacáté minutě, pak navíc za dvě napomínání během tří minut přišla červená karta pro obránce Žida. Michal Malý, vedoucí mužstva Náchoda, tak mohl říct: „Od úvodních minut jsme měli utkání pod kontrolou a prosadili jsme se i střelecky.“

Jedenáctkrát se měnilo skóre na hřišti Slavie, kam přijel Červený Kostelec. Hradecký celek výhrou 8:3 vrátil hostům podobný debakl z konce minulé sezony. „Jsem velice zklamán a stydím se, jakým herním projevem reprezentujeme naše město,“ byl naštvaný hostující trenér Robert Hanuš. Domácí Šolc předvedl skoro hokejovou produktivitu – dvě branky dal a na tři přihrál.

Nevšední individuální výkon opět ukázal také nejlepší střelec přeboru Kořínek z Kratonoh. Vítězství ve Vysoké pomohl zařídit čtyřmi brankami, k tomu měl zásadní podíl na vlastním gólu domácího matadora Ptáčka. Krásnou trefu po průniku středem hřiště zaznamenal také exreprezentant Kulič. Hosté slavili sedmkrát – a to ještě domácí gólman Menšl předvedl řadu výtečných zákroků. „Nebýt jeho, tak jsme sedm branek vsítili už v prvním poločase,“ glosoval hostující asistent Václav Pišta.

Na úspěšné vlně se v devítibrankovém duelu udržel také nováček z Kostelce, jenž překonal 6:3 Provodov především zásluhou neuvěřitelného vzepjetí v posledních deseti minutách. Ještě v 79. minutě hosté vedli, ale poté přišly čtyři branky domácích. „Náš kolaps na konci utkání, kdy obrovskými chybami necháme domácí otočit zápas, nepamatuji a chci rychle zapomenout,“ okomentoval závěr hostující kouč Ondřej Nejman.

A co zbylé zápasy, které už tolik bohaté na branky nebyly? I když také v nich o ně nebyla úplná nouze.

Jičín překvapivě jasně prohrál v Novém Bydžově s místní Cidlinou, když domácí utekli dvěma brankami během šesti minut na konci prvního poločasu. „Opět jsem velmi zklamán výkonem, přístupem, nasazením a bojovností celého mužstva,“ byl kritický Miroslav Jeník, trenér favorita.

Zatím velmi silný Chlumec si poradil s Broumovem a potvrdil, že letos rozhodně nechce hrát o záchranu. Své postavení (mírně) vylepšil také Rychnov nad Kněžnou, který udržel v boji o život Nové Město nad Metují.

NEJLEPŠÍ STŘELCI:

22 – Kořínek (Kratonohy): 9 – Jimmy (Náchod), 8 – Malý (Náchod), Derner (Slavia), 7 – Bělka (Vysoká), Šulitka (Trutnov), Dítě (Cidlina), Hašek (Dobruška).