A třída: Bělohrad i dál vykrádá cizí území, už je druhý

Celý podzim hrají venku, přesto ze třinácti zápasů jen dvakrát nebrali body. Fotbalisté Lázní Bělohrad se proto vyšplhali na druhou příčku tabulky A třídy. Vyhráli i o víkendu v Třebechovicích.

Občas jsou v zápise zaneseny jako domácí, ale je to jen zdání. Lázně Bělohrad kvůli rekonstrukci svého stadionku tráví celý podzim ve vyhnanství. Přesto jsou na tom velmi dobře a jejich cíl, jímž je návrat do Votrok krajského přeboru, rozhodně není utopií.

O tomto víkendu vyhráli Bělohradští jasně v Třebechovicích 4:1. „Jak výsledek napovídá, soupeř byl lepší. Nám se sice podařilo v první půli vyrovnat, ale to bylo vše. Ve druhé půli nám soupeř nastřílel tři branky a bylo hotovo,“ přiznal Karel Bíl, vedoucí mužstva Třebechovic. „Ve druhé půli jsme hru zrychlili a zjednodušili, což se také odrazilo na konečném skóre,“ pochválil mužstvo za hru po změně stran bělohradský kouč Oldřich Velich.

Příště jede jeho tým do Českého Meziříčí, které je jasně poslední. V jeho případě se situace na dně tabulky vyjasňuje, jinak je ale pořadí velmi vyrovnané. Ostatně stejně jako na špici, kde je prvních pět mužstev narovnáno v rozmezí pěti bodů.

V boji o záchranu si v tomto kole nepomohl nikdo, všechny týmy ze spodní poloviny tabulky prohrály. I když například Kunčice se proti lídrovi z Libčan držely velmi dlouho. Favorit rozhodl až v poslední čtvrthodině. „Škoda, že jsme za stavu 2:2 neproměnili šance, výsledek mohl být jiný. I přes prohru zaslouží pochvalu celé mužstvo, byli jsme favoritovi důstojným soupeřem,“ řekl sekretář Bystřianu Zdeněk Šulc.

To Nový Hradec přišel o možnost bodovat v Nepolisech už na začátku, po jedenácti minutách vedli domácí 3:0 – a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí duel nezvládla Bílá Třemešná, na jejím hřišti potvrdily postupný posun tabulkou Hořice.

Důležitou výhru, která jim pomohla k většímu klidu, si připsali hráči Vrchlabí. V souboji s Miletínem nastřílel hattrick kapitán Kraus a Vrchlabí se odtrhlo od skupiny týmů ve spodní části tabulky. Antonín Kraus, vedoucí mužstva Miletína, duel popsal: „V utkání dvou celků ze suterénu tabulky se hrál fotbal velmi slabé úrovně. Domácí byli hladovější po vítězství a díky střelci Krausovi také zaslouženě vyhráli.“