Týniště přerušilo sérii v Rychnově nad Kněžnou, Červený Kostelec vzdoroval v Kratonohách, derby v Náchodě poznamenáno červenou kartou pro Vacha, Broumov díky nastavení veze tři body z Trutnova

Hvězda kola:
Jakub Drahorád (Broumov) - brankář Broumova sice dostal v důležitém duelu v Trutnově tři góly, ale dalším čtyřem zabránil a navíc chytil i pokutový kop. Své spoluhráče nakopl a v nastavení zápasu dal jeho kolega Kotyza rozhodující gól utkání na 3:4. To mohou být pro Broumov zlaté body.

Událost kola:
Rozjeté Týniště nad Orlicí jelo k podorlickému derby do Rychnova nad Kněžnou s optimismem a nadějemi. V 17. minutě však Michal Bárnet poslal do vedení právě rychnovské fotbalisty a hosté pevnost v čele s velitelem Janem Čermákem již nedobyli. Obrácená role svěřencům Radka Hrubého už tolik neseděla a sekretář klubu Šrajer konstatoval "tato porážka nás může mrzet".

Návštěva kola:
Očekávaná nejvyšší návštěva přišla v 25. kole do Náchoda díky derby s Provodovem, zápas vidělo 320 příznivců.

Výrok kola:
Jan Hubka, asistent trenéra Červeného Kostelce, po prohře 1:2 v Kratonohách: "Bohužel Kratonohy mají Máru Kuliče, který svým příchodem rozhodl a v 85. minutě vstřelil rozhodující gól." Připomeňme, že Marek Kulič přišel na hrací plochu v 62. minutě.

Co nás zaujalo:

V přímém střetu o suterén tabulky vedlo béčko Trutnova v poločase 2:0 a v 66. minutě díky Rejlovi 3:2. V 81. minutě však broumovský Tomáš Mucha srovnal na 3:3 a v třetí minutě nastavení Jan Kotyza rozhodl o výhře Kittlerových svěřenců v poměru 3:4. Domácí si nařízli větev, navíc nedali ani pokutový kop. Slovan Broumov opět utekl dvojici Týniště-Trutnov o dva body.

Jedenáctka 25. kola podle webu KFS:
Drahorád (Broumov-1) - Lán (Slavia HK-4), Bárnet (Rychnov-5), Kotyza (Broumov-1), Punar (Náchod-3) - Pohl (Rychnov n.K.-1), Hable (Náchod-1), Blažej (RMSK Cidlina-6) - Tauchman (Trutnov B-2), Haken (Jičín-2), Bráborec (Chlumec n.C-2)

Divácká hitparáda:
Na 25. kolo (shoduje se i s hraným 25. kolem) VOTROK krajského přeboru přišlo celkem 992 diváků, z toho třetina do Náchoda. Průměr na zápas činil 124 přihlížejících.
Diváckým hitem kola se stalo derby Náchod-Provodov s 320 návštěvníky. Jinak zmrzlí muži a možná trochu i hokej ovlivnili návštěvnost, nejméně diváků přišlo do Trutnova (60) a do Rychnova nad Kněžnou (65).

Červený Kostelec - start venku, celkem 3 166 diváků, průměr na zápas 263         Provodov - start venku, celkem 2 675 diváků, průměr na zápas 222           Náchod - 320 diváků, celkem 2 880 diváků, průměr na zápas 221                    Kostelec n. O. - 120 diváků, celkem 2 850 diváků, průměr na zápas 219          Broumov - start venku, celkem 2 340 diváků, průměr na zápas 195
Týniště n. O. - start venku, celkem 1 912 diváků, průměr na zápas 159            Chlumec n. C. - 130 diváků, celkem 1 807 diváků, průměr na zápas 139              Kratonohy - 142 diváků, celkem 1 765 diváků, průměr na zápas 135                     Dobruška - start venku, celkem 1 527 diváků, průměr na zápas 127
Vysoká n. L. - 75 diváků, celkem 1 380 diváků, průměr na zápas 106                 Nový Bydžov - 80 diváků, celkem 1 305 diváků, průměr na zápas 100
Nové Město n. M. - start venku, celkem 1 185 diváků, průměr na zápas 98            Slávia HK - start venku, celkem 1 082 diváků, průměr na zápas 90                         Jičín - start venku, celkem 984 diváků, průměr na zápas 82                               Rychnov n. K. - 65 diváků, celkem 1 044 diváků, průměr na zápas 80                   Trutnov - 60 diváků, celkem 990 diváků, průměr na zápas 76

Rozhodčí:

Karel Medlík - Kratonohy - Č. Kostelec (ŽK 1:0, bez ČK)
Miroslav Martínek - Vysoká n. L. - Nové Město n. M. (ŽK 2:2, bez ČK)
David Beránek - Chlumec n. C. - Jičín (ŽK 0:3, bez ČK)
Martin Dujsík - Náchod - Provodov (ŽK 1:0, ČK 0:1)
Štěpán Janeček - Kostelec n. O. - Slavia HK (ŽK 3:3, bez ČK)
Josef Kubišta - Rychnov n. K. - Týniště n. O. (ŽK 3:1, bez ČK)
Leonard Horský - Trutnov B - Broumov (ŽK 1:2, bez ČK)
Jan Andrýs - RMSK Cidlina - Dobruška (ŽK 0:1, bez ČK)

Pochvala pro rozhodčí:

Petr Silbernágl (Vysoká n. L.) - "Potěšila nula vzadu, návrat Hakena i citlivé řízení utkání trojicí rozhodčích."
Josef Pleskot (Slavia HK) - "Musím pochválit hlavního rozhodčího Štěpána Janečka, který podal perfektní výkon, zaujal pohyblivostí, přesností v rozhodování a koncentrací na utkání."
Jan Čermák (Rychnov n. K.) - "Pochvala týmu, pochvala rozhodčím, pochvala soupeři za férový výkon……"

Vyloučení:

25. kolo přineslo pouze jednu červenou kartu, kterou obdržel zkušený gólman Libor Vacho (Provodov) za hru rukou mimo vápno. Obdržel ji hodně brzo, v 33. minutě, derby zápas to pochopitelně ovlivnilo.

Střelci po 25. odehraném kole
(v 25. kole padlo 27 branek, průměr 3,37 na utkání, sedm branek viděli diváci v Trutnově, šest v Chlumci nad Cidlinou)

33 - Kořínek (Kratonohy,
21 - Bělka (Vysoká n. L.),
15 - Hašek (Dobruška),
13 - Šulitka (Trutnov B), Brich (Náchod),
12 - Derner (Slavia HK), Kulič (Kratonohy),                                                          11 - Simon, M. Malý (Náchod), Slezák (Týniště n. O.),
10 - V. Pražák (Kratonohy/Vysoká n. L.), Blažej (RMSK Cidlina), Jimmy Peremene Gidion (Náchod),
9 - Homolka (Vysoká n.L.), Bráborec (Chlumec n. C.)
8 - Mládek (Kratonohy),
Dítě, Mejstřík (RMSK Cidlina),
7 - L. Hlava (Kratonohy/Č. Kostelec), Ptáček (Vysoká n. L.), Novák, Veselský, Hartman (Chlumec n. C.), Chramovský, M. Kocourek (Jičín), Brázda (Slavia HK), T. Martínek, Koval (Č. Kostelec), Pav. Sedláček, Klikar (Nové Město n. M.), Srkal, Rojšl (Provodov),
6 - T. Vaněk (RMSK Cidlina), Havrda (Slavia HK/RMSK), J. Jelínek, Hanuš (Chlumec n. C.), Chobotský (Slavia HK), T. Haken (Jičín), Švandrlík (Kostelec n. O.), M. Vít (Č. Kostelec), Paďour (Nové Město), Belák (Provodov), Hájek (Dobruška),
5 - Kábrt (Náchod), Kingsley Omovie (RMSK Cidlina), Linhart, Lán (Slávia HK), D. Jelínek, J. Kučera, Pilař (Chlumec n. C.), Vacek (Jičín), L. Šrámek (Kostelec n.O.), Čáp (Č. Kostelec), O. Nejman (Provodov), Zajíček (Rychnov n.K.), M. Winkler, Mat. Novák (Týniště n. O.), Hanzlík (Broumov), Rejl (Trutnov B),
4 - Fidra, Němeček (Kratonohy), Šimbovský (RMSK Cidlina), Řehák, Klapal, Krupka (Kostelec n. O.), Hutla, Šolc (Slávia HK), Koubek (Chlumec n. C.), Voldán, Miler, Ulvr, Klaban (Jičín), Voráček, T. Zákravský (Nové Město), Pohl (Rychnov n. K.), Dvořáček (Provodov), Mikušík (Dobruška), Vydarený (Týniště), Wilke, M. Gago (Broumov),
3 - Jilemnický, Jošt (Kratonohy), Moravec, Říha, Hable, vlastní (Náchod), Mokošín, Holec (RMSK Cidlina), Plocek, Bartoš, Cvejn, Kaplan, T. Přikryl (Kostelec n. O.), Podlipný, Škvrňák (Vysoká n. L.), Veselý, Erber (Slavia HK), vlastní (Jičín), M. Kučera, Vopátek (Chlumec n. C.), Petrů, Škoda (Č. Kostelec), Čopík (Dobruška), Jedlinský, Semerád, Bárnet (Rychnov n. K.), Ficner, Tobiáš, Vyhnánek, Tauchman (Trutnov B), Odehnal (Týniště n.O.)
2 - Huňák (Kratonohy), Vaněček, Romportl, Vrabec, Petr, Punar (Náchod), Klíma, Pokorný, Věchet  (RMSK Cidlina), Jelínek (Vysoká n. L.), Bareš (Chlumec n. C.), J. Šrámek, F. Kadavý, Kvasnička (Kostelec n. O.), Dostál (Slávia HK), M. Mezsároš (Jičín), Gross, Bárta (Č. Kostelec), Valášek, Počtýnský, Brož, Nosek (Rychnov n. K.), Žid, Valášek, J. Effenberk (Dobruška), Metzner (Provodov), Groer, Brutovský (Trutnov B), J. Hrubý, Špaček (Týniště), Beran, Jan Schubert, Kotyza, T. Mucha (Broumov),
1 - Hamák, Semelka, Jiroutek, Franc, Mládek, Bůžek (Kratonohy), Vlček, Akpem, T. Vejprava, Hanel (Náchod), Obermajer, Motyčka, Janouch, Langr, Koštíř, Matějka, Pavlata, Vincour (RMSK Cidlina), Haken, Píša, Prorok, Samek, J. Pražák (Vysoká n. L.), Drusan, V. Horáček, Veg, Nálevka, Řeháček (Jičín), Marek, M. Brandejs (Kostelec n. O.), Kraus, Hubený (Chlumec n. C.), Mottl, Horák, Ibrmajer, Hloušek (Slávie HK), Vejman, Hundák, O. Vít, Kováčik (Č. Kostelec), Lelek, Soumar, Maur, L. Zákravský, P. Růžička, Cohorna, Valášek (Nové Město), Kratěna, Bek, Fiedler, Kuhn (Provodov), Krahulec, Malý, D. Einman (Dobruška), Stieber, Pups, Trejtnar, vlastní (Rychnov n. K.), Doubic, Kancok, Starý (Trutnov B), Lemfeld, Forejtek, Plašil, vlastní (Týniště n. O.), Holub, Kuchta, Bureš, Semerák, Růžička, Rolník, Michálek, vlastní (Broumov),

Magnet příštího 26. kola:
Magnetem soboty bude duel hradecké Slavie s Náchodem (začátek v 10.15), domácí již čtyři zápasy kola nedostali branku (počítáme i dohrávku s Vysokou nad Labem), hosté pochopitelně sbírají body v souboji o čelo.
Zachranářské duely - v sobotu Dobruška s Chlumcem, Jičín s Trutnovem, v neděli Týniště s Vysokou n. L. a Broumov s Rychnovem n. K.