Cidlina slaví triumf v poháru, ve finále ovládla penaltový rozstřel

Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje zná svého vítěze. V Třebechovicích pod Orebem se z výhry ve finále radovali fotbalisté novobydžovské Cidliny.

Podruhé za dva roky se do vrcholného zápasu soutěže dostali hráči Červeného Kostelce, ale ani v Třebechovicích neuspěli. Vloni nestačili v Miletíně na Kratonohy, letos po výsledku 2:2 nezvládli penaltový rozstřel duelu s Cidlinou.

V zápase lépe začal Bydžov, který šel brzy do vedení, když hrubku stopera Bárty potrestal Trejbal – 0:1. O vyrovnání se však brzy postaral Barták, jehož střílený centr zaskočil gólmana Průchu.

Kostelec neproměnil další dvě šance (Čáp, Kováčik), po přestávce Petrů trefil břevno, ale vzápětí skóroval Čáp. Cidlinu vrátil do hry deset minut před koncem Omovie. V penaltovém rozstřelu pak kostelečtí střelci selhali, proměnili pouze jeden pokus.

Pohár vítěznému týmu předal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

TJ Červený Kostelec – RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:2

PK: 1:4.

Branky: 20. Barták, 47. Čáp – 12. Trejbal, 80. Omovie. Rozhodčí: Medlík. ŽK: 2:0. Diváci: 250. Poločas: 1:1.

Č. Kostelec: Klofanda –  Fireš (81. Svoboda), Havlíček, Bárta, Hála –  Kováčik, Barták (78. Hundák), Štelzig, Petrů, Martínek – Čáp.

Cidlina: D. Průcha (90. Strýhal) – Vincour, Mokošín, Obermajer, Žalman – Pokorný (89. Jelínek), Mejstřík (51. Akpem), Věchet, Blažej – Trejbal, Holec (51. Omovie).

Vytvořeno: 9.6.2016