Famózní obrat fotbalistů Chlumce nad Cidlinou, Hořice po Dobrušce třemi góly zdolaly i Provodov, v Novém Bydžově vyhrála vyzrálost, čtvrtá výhra za sebou v podání Rychnova nad Kněžnou

Hvězda kola:
David Hlava (Č. Kostelec) - ve 2. a následně v 8. minutě poslal David svůj Červený Kostelec do vedení 2:0. A když hosté z Dobrušky snížili na 2:1, vzal si na bedra pokutový kop a z něho upravil na 3:1.

Událost kola:
Mladíci proti zkušenosti, to byla charakteristika zápasu RMSK Cidlina - Libčany. A zkušenosti se ukázaly jako rozhodující faktor, zatímco v zápase, který měl velmi dobré tempo, domácí kupili zejména v první půli spoustu nepřesností v rozehrávce, hosté míč ovládali daleko lépe. A právě vyzrálost v technických dovednostech byla příčinou konečné výhry Libčan 2:0.

Návštěva kola:
Největší počet diváků přišel do hlediště v Červeném Kostelci, celkem 245, od 25 méně fanoušků přišlo na zápas do Hořic.

Výrok kola:
Oldřich Velich, trenér Lázní Bělohrad: "Mrzí mne necitlivé vyloučení J. Lánského v 88. minutě za rozhodnutého stavu za neúmyslné hraní rukou v PÚ. Sportovní etika je víc než řádek v pravidlech ... "

Co nás zaujalo:

První dva zápasy prohráli a teď je zdobí série čtyř výher za sebou. 4:3 Chlumec n. C., 2:1 Jičín, 4:0 venku Broumov a naposledy 4:0 Lázně Bělohrad. To je bilance fotbalistů Rychnova nad Kněžnou. Výsledek - páté místo v tabulce. Jan Čermák, trenér Rychnova se usmívá: "Tento pohled na tabulku by se nám mohl líbit."

Jedenáctka 6. kola podle webu KFS:
Mašek (Libčany-1) - Pups (Rychnov n. K.-2), Kabeláč (Libčany-1), Ruml (Hořice-2), Materna (Jičín-1) - D. Hlava (Č.Kostelec-2), J. Kučera (Chlumec-2), Polyakov (Libčany-1) - Bělka (Vysoká n.L.-1), Kraus (Jičín-1), Vladeka (Jaroměř-1)

Divácká hitparáda:
Na 6. kolo VOTROK krajského přeboru přišlo celkem 1 165 diváků, nejvíce v Č. Kostelci 245 a v Hořicích 220. Dvě stovky atakovala návštěva i v Novém Bydžově. Nejméně fanoušků přišlo v Jičíně, zápas s Broumovem jich sledovala padesátka. Průměr na utkání - 141 diváků.

Rozhodčí:

Jakub Ujka (KFS Liberec) - Slavia HK - Vysoká n. L. (ŽK 4:2, ČK 1:0)
Adam Trejbal - SK Jičín - Broumov (ŽK 1:0, bez ČK)
Marian Otava - Nové Město n. M. - Jaroměř (ŽK 1:0, bez ČK)
Štěpán Janeček - Chlumec n. C. - Kostelec n. O. (ŽK 1:5, bez ČK)
Tomáš Gereg - Hořice - Provodov (ŽK 3:1, bez ČK)
Ondřej Bačo - Č. Kostelec - Dobruška (ŽK 1:3, bez ČK)
Ivan Klečka - RMSK Cidlina - SK Libčany (ŽK 1:2, bez ČK)
Michal Koutník - Rychnov n. K. - L. Bělohrad (ŽK 3:1, ČK 0:1)

Pochvala pro rozhodčí:

Petr Průcha (Chlumec n. C.) - "Potlesk od diváků po zápase byl zasloužený a patříl všem aktérúm tohoto klání. "
Bohumil Králíček (Provodov) - "Rozhodčí odvedli též dobrý výkon."
Jan Čermák (Rychnov n. K.) - "Chválím i sudí za snaživý výkon."

Vyloučení:

6. kolo přineslo pro disciplinárku dva případy, David Veselý (Slavia HK) obdržel v 51. minutě druhou žlutou kartu, Jakub Lánský (Lázně Bělohrad) byl vyloučen v poslední minutě zápasu za hraní rukou ve svém vápně, když podle rozhodčího zápasu zabránil dosažení branky.

Střelci po 6. odehraném kole
(v 6. kole padlo opět jako v kole předcházejícím 29 branek, průměr 3,62 na utkání, sedm branek viděli diváci v Novém Městě nad Metují, pět v Chlumci nad Cidlinou a v Červeném Kostelci)

7 - Koval (Č. Kostelec),
6 - Korenčík (Jaroměř),
5 - D. Hlava (Č. Kostelec), Hašek (Kostelec n. O.), F. Stieber (Rychnov n. K.),
3 - T. Haken (Jičín), Hubička (Libčany), Zajíček (Rychnov n. K.), Bělka (Vysoká n. L.), Mikušík (Dobruška),
2 - Ulvr, Klaban, M. Kocourek, Kraus (Jičín), Čenovský, Bano, Vladeka (Jaroměř), Chromek, Karanský (Libčany), Holec, Jelínek (RMSK Cidlina), Klouda, Řehák, Říha (Kostelec n. O.), Linhart, Hloušek (Slavia HK), Reichl, O. Stieber (Rychnov n. K.), Hrnčíř (Lázně Bělohrad), M. Kučera, J. Kučera, Jak. Jelínek (Chlumec n. C.), J. Vít (Nové Město n. M.), Belák, Nožka, Khun (Provodov), Melichar, Nečesaný (Hořice),
1 - Macháček, Nálevka, Mikolášek (Jičín), Mokošín, Žalman, Matějka, Blažej, vlastní (RMSK Cidlina), Kilevník, Horák, Klouček, Bohm, Knap (Jaroměř), Mařas, Friedl, Kabeláč (Libčany), Ma. Novák, L. Šrámek (Kostelec n. O.), Růžička, Prorok, Ptáček (Vysoká n. L.), Schubert (Broumov), Lánský, Berger, Odvárko, L. Jezbera, Loner (L. Bělohrad), Vopátek, Veselský, Beneš, Dušek, Hartman, Vejr, vlastní (Chlumec n. C.), Dostál, Brázda (Slavia HK), P. Zákravský, Srubjan, Klikar, P. Růžička (Nové Město), Petrů, Škoda, L. Hlava (Č. Kostelec), Volný, Pups, Počtýnský, Bastos (Rychnov n. K.), Skalský, Rubeš, Kolovratník (Hořice), Goll (Provodov), Matula, Čopík (Dobruška),

Magnet příštího 7. kola:
V neděli 25. září přivítá v okresním derby v krásném areálu v Lázních Bělohrad domácí tým SK Jičín. Velmi zajímavý zápas se bude hrát v sobotu v Libčanech, kde domácí přivítají rozjetý Rychnov nad Kněžnou.