ČFL a divize v našem kraji 18-19. srpna 2012

Česká fotbalová liga přivedla nováčka z Převýšova poprvé ven, svěřenci trenéra Pilného se představili v Chrudimi. Domácí MFK vedl brankou Radima Holuba z penalty, v druhé minutě nastavení vyrovnal po rohovém kopu hlavou Franc. Výsledek 1:1 je pro hosty určitě výborným vysvědčením. Sestava Převýšova zněla Petr - Franc, Černý, Kouřil, Veselka - Vácha (78.Křelina), Jarkovský, Schwarz, Voltr (28.Novák) - Mrázek, Dvořák (61.Petřík).
Všechny divizní týmy Královéhradeckého kraje startovaly v soutěži v sobotním termínu.
Lhota p.L. se představila poprvé doma v krajském derby a podlehla Náchodu 0:2. V 20.minutě neproměnil Jiřík pokutový kop, hosté odčinili úvodní remízové zaváhání se SK Semily brankami Punara v 57.minutě a Simona v 84.minutě. Domácí nastoupili v sestavě Martinovský - Král, Drapač, Kábrt, Friedl (39.Bednář, 87.Vach) - Krátký, Hrabík, Hegr, Polyakov (25.Ročín) - Jiřík, Michálek, hosté představili toto složení Baláž - O.Nejman, Romportl, Hubka, Gross - Simon, Hubička, Srkal, Punar (66.Škoda) - Kuťák (54.Moravec), Malý (85.D.Nejman).
Nová Paka se naopak prezentovala podruhé za sebou doma a podruhé byla úspěšná, gólem Bažíka z trestného kopu v 39.minutě zdolala FK Pěnčín/Turnov. Śest bodů vyneslo novopacký tým do absolutního čela tabulky. Svěřenci trenéra Hlouška hráli v této sestavě Kanaval - Kordík, Macháček, Borovička, Jisl - Pivrnec, Rozsévač, Bažík (76.Lehovec), Vích - Povr (72.Ptáček), Vavrinec (90.Fišar).
Fotbalisté Nového Bydžova sice sehráli v Letohradě poměrně vyrovnanou partii, úvodní velkou šanci spálil Bastin, ale rozhodující góly dostali už v prvním poločase (20.Štěpán, 36.Kulhánek) a výsledek 0:2 nakonec zůstal i do závěrečného hvizdu. Hosté hráli v sestavě J.Vaníček – Šorm, Pavlásek, Žalman, J.Vaněk – Labík,Obermajer (65.Krejčí), Věchet, Tomeš - Bastin (55.Šusta), Janouch (81.T.Vaněk)
Dvůr Králové vyhrál na půdě nováčka v Semilech jasně 3:0, rozdíl mezi oběma týmy byl ve zkušenosti, hostující obranná čtveřice byla hodně suverénní. Branky dali Kilevník v 7. a 86.minutě a Kruliš v 66.minutě. Sestavu Dvora postavil trenér Doseděl takto: Ulrych - Volf (71.Macek), Kruliš, Hruška, Ježek - Kilevník, Čenovský, Moník, Řežábek - Klazar, Privara (51.M.Otradovský, 87.Křižovič).
V dalších zápasech Holice podlehly Kutné Hoře 0:1, Ústí po prohře v Nové Pace napráskalo béčku Pardubic 5:1, Dobrovice těsně zdolaly Svitavy 1:0, Jirny pak Mšeno rovněž 1:0.

Vytvořeno: 19.8.2012