ČFL a divize v našem kraji 25-26. srpna 2012

Česká fotbalová liga přinesla v neděli dopoledne zajímavé menu na hřišti nováčka z Převýšova. V neděli v 10,15 se zde představil FC Chomutov, tým, který doposud v průběhu ČFL nevyhrál (Kolín 0:3, Vltavín Praha doma 1:1). Domácí fotbalisté v týdnu hráli vyrovnanou přípravu s FC Hradec Králové, po prohraném poločase 0:3 stáhli náskok soupeře na 2:3 (Křelina, Hofman), trenér Pilný měl opět výběr sestavy poměrně široký.
Příprava převýšovským fotbalistům viditelně prospěla a před 450 diváky zdolali Chomutov 4:1 (1:1), na vedoucí gól soupeře ve 20.minutě odpověděli postupně Schwarz a ve druhé půli Petřík a dvakrát Voltr.

V divizi jela Nová Paka poprvé v letošním ročníku na cizí hřiště, v sobotu dopoledne v 10,15 hrála v jabloneckém Mšeně. Domácí tým porazil v prvním kole Letohrad 3:0 a venku podlehl Viktorii Jirny 0:1 a tyto výsledky byly potvrzením kvality farmy jabloneckého Baumitu. Mladý tým Nové Paky pod vedením trenéra Hlouška po výborném vstupu do soutěže poprvé okusil hořkost porážky, domácí Jiskra nakonec vyhrála 3:1 po poločase 1:0 (11.Jurča, 46. Pavlata, 88. Krejčík – 61. Bažík). Sestava Nové Paky zněla Kanaval - Kordík (66. Vavrinec), Macháček, Borovička, Jisl - Pivrnec, Rozsévač (74.Lehovec), Bažík, Vích - Povr, Socha (66.Ptáček)
.
FK Náchod hostil v sobotu 25.8. od 17,00 nováčka z Holic. Svěřenci trenéra Jiřího Kuneše měli ideální možnost získat po 3.kole velmi dobrou zápasovou bilanci a tuto šanci dokonale využili. SK Holice odjely z Náchoda z vysokou porážkou 0:4 (více o utkání).

Velmi atraktivní duel se hrál v Novém Bydžově, v neděli od 17,00 startoval na Městském stadionu vedoucí tým divize SK Viktoria Jirny v čele s kanonýrem Markem Kinclem. Jirny doslova vypráskaly v 1.kole Turnov na jeho hřišti 6:0, před týdnem zdolaly doma Mšeno 1:0. Trenér Chalupa měl k dispozici kompletní kádr, motivaci všech hráčů, ale na všemi zdraněmi vybavený tým hostů to nestačilo. Jirny zaslouženě vyhrály 3:0 po poločase 2:0.

Na závěr kola se hrálo krajské derby ve Dvoře Králové, domácí přivítali v neděli od 17,00 Sokol Lhota pod Libčany, nováčka soutěže, a vyhráli nejtěsnějším poměrem 1:0. Hosté v zápase podali velmi solidní výkon.

Stejně jako redakce Fotbalu v kraji přeje i Královéhradecký KFS rychlé uzdravení trenéru Lhoty Josefu Peterovi.

Více informací Vám přinese úterní vydání týdeníku Fotbal v kraji.

Vytvořeno: 25.8.2012