Pohárovým vítězem v kategorii starších žáků se stal v Dolní Kalné tým Vamberka/Doudleb

V krásném prostředí areálu v Dolní Kalné se v sobotu 22.června hrál finálový turnaj DATALIFE poháru starších žáků U-15. Dopolední semifinále i odpolední zápasy o konečné umístění měly stanovenu hrací dobu 2x30 minut.

Výsledky
:

10,00 Sokol Třebeš - Slavoj Skřivany 5 : 2 (semifinále)
BRANKY: Pitra 2, Landa, Štěpán, Ridl - Kaliáš 2

11,30 Vamberk/Doudleby - Slovan Broumov 7 : 2 (semifinále)
BRANKY: Vídeňský 2, Hostinský 2, Luňáček, Brandejs, Mazura - Frydrych, Janda

13,15 utkání o 3.místo
Slovan Broumov - Slavoj Skřivany 6 : 0

BRANKY: Ježek, Mervard, Škoda, Brych, Horváth, Dostál

14,30 finále

Sokol Třebeš - Vamberk/Doudleby 3 : 3 (2:1)
BRANKY: Pitra 2. Ridl - Luňáček, Hostinský, Mazura
Ve střelbě pokutových kopů zvítězil tým Vamberka/Doudleb 4:3.

Bylo to výborné dramatické finále, Třebeš vedla 2:0, Vamberk/Doudleby otočil na 3:2, v posledních sekundách Třebeš po rohu srovnala. V nervy drásající střelbě penalt se nakonec stal hrdinou brankář Vamberka.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Patrik Luňáček (Vamberk/Doudleby).

Zápasy řídili rozhodčí Vladislav Šmída, Tomáš Gereg, Jan Andrýs a Jan Lukeš.

Hlavním partnerem akce byla společnost Datalife.

Tomáš Navrátil, organizační pracovník finálové části:
"Finále poháru bylo sehráno v krásné atmosféře dolnokalenského areálu za nádherného letního počasí. V úvodních semifinálových utkáních přehrála nejprve Třebeš poměrně jednoznačně Skřivany, poté si favorizovaný Vamberk/Doudleby poradil jasně s Broumovem. Utkání o konečné třetí místo bylo zcela v režii Broumova, který Skřivanům nasázel půltucet branek a radoval se tak z bronzové medaile. Ve finále se utkali oba favorité, Vamberk/Doudleby a Třebeš. Ve vyrovnaném utkání se dostala Třebeš do dvoubrankového vedení, soupeři se však ještě do poločasu podařilo vstřelit kontaktní branku. Ve druhé půli měl více ze hry Vamberk/Doudleby a výsledek se mu podařilo dokonale otočit. Jenže Třebeš se nevzdala a v poslední minutě vyrovnala na konečných 3:3. Neskutečně dramatické finále tak musely rozhodnout penalty. V těch měli více štěstí hráči Vamberku/Doudleb a stali se tak, nutno dodat, že za předvedenou hru zcela zaslouženě, celkovými vítězi krajského poháru, který se v letošní sezoně hrál pod záštitou společnosti DATALIFE. Slavnostnímu vyhlášení vítězů byli přítomni Mgr. Vladimír Blažej, místopředseda KFS, a starostka obce Dolní Kalná Jaroslava Vanclová, kteří hráčům předali poháry, medaile a další ceny.

V Dolní Kalné slavili v sobotu také historický postup.

FK Dolní Kalná se stala nováčkem krajské 1.B třídy, což je pro domácí klub historický mezník. Tým si navíc připsal i titul okresního přeborníka, když v závěrečném zápase zdolal Volanov 4:1.

Vytvořeno: 23.6.2013