FOTBAL V KRAJI
Jediný časopis o fotbale v kraji

O nás


Časopis Fotbal v kraji začal psát svou historii před patnácti lety a odstartoval prvním číslem sezónu 2004/2005. Za patnáct let prošel mnohým a především se měnila jeho náplň. Vždyť v sezóně 2004/2005 nebylo internetové spojení tak běžné. Výsledky všech soutěží se získávali telefonováním a v lepším případě dorazily faxem, což představovalo následný přepis do počítače. A kompletní výsledky s komentáři, tabulkami, ale třeba i obsazením rozhodčích na následné kole v úterý ráno v celém Královéhradeckém kraji žádné jiné periodikum nepřineslo.

Dnes je tomu naopak, výroba svou rychlostí zůstala stejná. Samozřejmě s daleko menším počtem pracovníků, neboť, co kdysi obvolávalo a psalo několik jedinců, dnes de facto vystačí zhruba na dvě osoby. Grafické zpracování je stejně jako na začátku dílem nedělní noci i tiskárna v pondělí odpoledne má hotovo. Z tohoto pohledu šlo vše dopředu, jen distribuce vázne. Kdysi otázka regionální pošty či jiného regionálního distributora díky centralizacím a zánikům některých společností nebo jejich předěláním odsunula časopis v lepším případě na střed týdne.

Kde se především patnáct let promítlo, je obsah časopisu. S rozmachem internetu jsou výsledky, tabulky i komentáře známé už v neděli večer a jsou dostupné každému. Proto časopis přináší a specializuje, vedle výsledkového servisu, se především na zajímavé rozhovory s hráči, hráčkami, trenéry, funkcionáři, sponzory, zkrátka všemi zajímavými lidmi v Královéhradeckém kraji, kteří věnují své nadšení a čas honbě za kulatým nesmyslem.

Od sezóny 2011/2012 je výhradní součástí Královéhradeckého krajského fotbalového svazu, bez jehož přispění by asi nebyl života schopný, byť k jeho tvorbě se nevztahuje žádný zaměstnanecký poměr a je distribuován pouze předplatitelům. A právě díky přispění krajského fotbalového svazu můžeme časopis zařadit mezi unikáty v České republice. Věříme, že i pro naše fotbalové čtenáře má stejný význam a listování třeba i v předchozích ročnících jim přináší nezapomenutelné zážitky.