Čtyřgólová smršť kanonýra Kořínka – a velký obrat byl na světě

Do Kratonoh přišel s nálepkou, na níž je napsáno Střelec. Ve 20. kole Votrok krajského přeboru ukázal Jiří Kořínek, posila z Jaroměře, proč. Hradeckou Slavii zničil čtyřmi brankami a přispěl k výhře 4:3. Gólově se poprvé prosadil také Filip Klapka, velké jméno v sestavě Olympie.

Na podzim se v zápase s Úpicí rozjel jičínský Michael Vacek – k výhře 8:2 přispěl pěti zásahy. Teď ho Kořínek málem vyrovnal v mnohem vyrovnanějším zápase. Sršni na Slavii vyhráli 4:3, když po poločase vedli domácí už 3:1 a nic nenasvědčovalo, že by přišli o body. „Jenže druhá půle byla z naší strany fantazie,“ hodnotil trenér hostů Martin Nun.

V hlavní roli se ocitl Kořínek, jenž v loňské sezoně nastřílel v přeboru v dresu Jaroměře 27 branek a podzim strávil v divizních Živanicích. V první půli skóroval po kličce brankáři, ve druhé hlavou, chytrým lobem levačkou i střelou do prázdné brány.

A další události kola?

Filip Klapka, muž s dvěma stovkami startů v první lize, se poprvé trefil v dresu Olympie. Lídrovi tabulky tak zajistil nejtěsnější výhru nad nepříjemnými Libčany. Protřelý záložník se prosadil po standardní situaci dvanáct minut před koncem. „S velkým favoritem soutěže jsme sehráli vyrovnanou partii. Hlavně první poločas byl z naší strany velmi dobrý. Pro nás začínají klíčová utkání příští týden, když postupně hrajeme se třemi týmy bojujícími o setrvání v soutěži,“ řekl předseda hostujícího klubu Jan Shejbal.

Rovněž druhá Jaroměř zvítězila 1:0, a to na hřišti Jičína. „Zápasu neprospělo, že se hrál na umělé trávě,“ pronesl hostující trenér Miloš Exnar. Jeho tým se prosadil hned v úvodu. „Bohužel jsme nepohlídali roh, ale jinak jsme podali nejlepší výkon na jaře,“ řekl domácí kouč Miroslav Jeník.

Na umělce se hrál rovněž souboj mezi Rychnovem nad Kněžnou a mladým celkem Nového Bydžova. Spartak bral tři body a už je na sedmé příčce tabulky. „Zápas rozhodl v 83. minutě – tentokrát hlavou – náš momentální spasitel Roman Kubec,“ radoval se trenér vítězů Martin Kameník. „Přitom to vypadalo, že bychom mohli zápas ve druhé půli rozhodnout v náš prospěch,“ litoval hostující Pavel Obermajer.

Po dvou prohrách zabral Červený Kostelec. K bodu v Novém Městě však došel až brankou v nastavení druhého poločasu. „Lajdácky jsme odbránili standardní situaci,“ našel příčinu vyrovnání trenér MFK Jan Hubka. Následující rozstřel pak lépe zvládli domácí.

Odloženy byly duely Dobruška – Lázně Bělohrad, Úpice - Chlumec n. C. a Broumov - Vysoká n. L.