MFK Trutnov vyhrál Pohár mladšího dorostu v kategorii U-17 ročníku 2014/15.

V sobotu 20.června 2015 se na stadionu SK Sparta Úpice odehrálo Finále krajského poháru 2014/15 v kategorii mladšího dorostu. Do finále se probojovaly čtyři nejúspěšnější týmy z vyřazovacích kol, zároveň mužstva, která se dobře znají z dlouhodobé soutěže. Pokud bychom měli před turnajem hledat papírového favorita, tak podle konečné tabulky Krajské přeboru by to bylo mužstvo  SokolaTřebše. Ale jak to v pohárových zápasech, které se hrají na jedno utkání bývá, rozhoduje aktuální forma a někdy i nutná porce štěstí, tak jakékoliv papírové předpoklady vzali za své.

Semifinále 1:
MFK Nové Město nad Metují - FC Olympia Hradec Králové 4:1 (3:0)
Branky: 12. Práza, 21. Valášek, 24. Valášek, 44. Tuček - 60. Javůrek
Rozhodčí: Havlík - F.Svoboda, Klečák
ŽK: 0:1, ČK: 0:0

V prvních dvaceti minutách mužstvo z Hradce Králové svého soupeře přehrávalo, dobře kombinovalo, ale hráči Nového Města podnikli dva rychlé protiútoky a zcela obrátili vývoj utkání. Od tohoto okamžiku již měli utkání ve své režii a zvláště po třetí brance z dálky bylo o postupujícím do finále rozhodnuto. Olympia v závěru zápasu pouze snížila.

Semifinále 2:
Tělovýchovná jednota Sokol Třebeš - MFK Trutnov 3:3 (0:1), pen.: 4:5
Branky: 10. Franta, 69. Štěpán, 70.+1 Fridrich - 20. Kraus, 38. Fidranský, 56. Michl
Rozhodčí: Klečák - F.Svoboda, Havlík
ŽK: 0:2, ČK: 0:0

Od začátku zápasu se hrálo vyrovnané a v úvodních minutách spíše opatrné utkání. Třebeš se sice ujala vedení, ale po deseti minutách krásnou střelou Trutnov vyrovnal a ve druhém poločase zcela obrátil skóre na svoji stranu, když nejprve na 1:2 padla branka po pěkné hlavičce z rohového kopu a třetí branku trutnovští vstřelili po pěkné střele z dálky, která zapadla přímo k tyči. Když už se zdálo, že utkání Trutnov dovede do vítězného konce, tak hráči Třebše zmobilizovali veškeré své síly, v předposlední minutě snížili kontaktní brankou, a při hře vabank, kdy i brankář zaběhl do pokutového území soupeře, tak ze standartní situace a po několika odrazech Fridrich vyrovnal na 3:3 ! Pro Trutnov šok, pro Třebeš nával radosti. Hlavní rozhodčí záhy utkání ukončil a šlo se na pokutové kopy, kde rozhodla až sedmá série a mohla propuknout nefalšovaná radost tentokrát v týmu Trutnova.

O 3.místo:
Tělovýchovná jednota Sokol Třebeš - FC Olympia Hradec Králové 2:6 (0:4)
Branky: 20., 25., 30. Žaba, 32., 68. Kabeláč, 40. Javůrek - 57. Zvolánek, 60. Vírava
Rozhodčí: F.Svoboda - Klečák, Havlík
ŽK: 0:0, ČK: 0:0

V zápase zklamaných týmů šlo přeci jen "pouze" o třetí místo, ale zároveň o mistra Hradce Králové, jelikož se potkali týmy Třebše a Olympie. V tomto utkání zcela jasně dominovali hráči Olympie, když utkání vzal pevně do svých rukou neboli svých nohou výborně hrající hráč Olympie Jan Žaba, který svým hatrickem za úvodních třicet minut rozhodl celý zápas. Třebeš se nedokázala dlouho dostat do zápasu a dva góly v závěrečné desitiminutovce byly pouze malou náplastí na konečné čtvrté místo. Olympia po celý den mohutně podporována svýmy fanoušky, kteří se starali o výbornou atmosféru na stadionu a to nejenom při zápasech svého týmu, získala 3.místo zcela oprávněně.

Finále:
MFK Nové Město nad Metují - MFK Trutnov 0:3 (0:3)
Branky: 17., 22., 63. Štěpánek
ŽK: 0:3, ČK: 0:0

Finálové utkání bylo vyrovnané, nikdo nechtěl prohrát a oba týmy chtěli fotbalový rok zakončit tou nejlepší možnou odměnou. Tím kdo něchtěl ale nikoho nechat na pochybách, že pohár pro vítěze bude patřit do správných rukou byl hráč MFK Trutnov Marcel Štěpánek, který svým finálovým hatrickem rozhodl o vítězi krajského poháru mladšího dorostu. Nutno dodat, že to nebyli góly ledajaké, ale vzít tíhu okamžiku ve správný okamžik na sebe, zvláště ve finálovém zápase umí málokdo. Nervozní závěr utnul svým závěrečným hvizdem rozhodčí Havlík a tím mohla začít trutnovská pohárová oslava.

Při závěrečném ceremoniálu předali diplomy, medaily a poháry zástupce Královéhradeckého KFS Karel Havlíček a zástupce pořádajícího oddílu Helena Jadrná. Velký dík patří funkcionářům SK Sparta Úpice za bezchybné uspořádání finále Poháru mladšího dorostu. Tímto byla napsána tečka za soutěžním ročníkem 2014/2015 a již se po krátkém letním odpočinku můžeme těšit na ročník následující.