A třída: Kunčice oživily matadora Doležala. Ale ani jeho gól nestačil

Do sestavy se jim vrátil superstřelec, přesto Kunčice v A třídě dál strádají. K bodům na hřišti Hořic jim nepomohla ve 13. kole ani branka veterána Michala Doležala. Bystřian je proto dál u dna tabulky – před posledním podzimním duelem je třináctý.

Zanedlouho šestačtyřicetiletý kanonýr se proti Jiskře prosadil z pokutového kopu. Stejně jako ve středu v minulém týdnu, kdy v 88. minutě rozhodl záchranářský a dohrávaný duel v Miletíně. Jenže v Hořicích jeho trefa na body nestačila, domácí zvítězili 2:1. „Troufám si říci, že jsme měli minimálně remizovat, opět jsme doplatili na neproměňování šancí,“ litoval kunčický sekretář Zdeněk Šulc.

Kunčice měly aspoň radost z výsledků ostatních namočených celků. Nový Hradec i Miletín prohrály. Nový Hradec doma se Sobotkou, která dokázala otočit skóre po změně stran. „Po špatném výkonu ve druhém poločase si vítězství odvážejí hosté, i když by zápasu slušela spíše remíza,“ řekl Jan Vopátka, vedoucí mužstva NHK.

Miletín padl mnohem jednoznačněji s Třebší. Hostující Sokol rozhodl duel v prvních patnácti minutách, kdy nasázel domácím tři branky. „Vstup do utkání byl z naší strany přímo katastrofální. Toho s chutí hrající soupeř využil a za patnáct minut nám dal tři branky. Ve zbytku zápasu hosté hru kontrolovali a zaslouženě si odvážejí tři body,“ uznal miletínský asistent Antonín Kraus.

Na opačném poli tabulky uspěly favorizovaná mužstva. Zatímco Lázně Bělohrad jasně vyhrály další duel na hřišti soupeře, tentokrát na půdě posledního Českého Meziříčí, vedoucí Libčany rozhodly s Vrchlabím až pět minut před koncem, kdy svůj první gól v modrém dresu dal stoper Kabeláč.