Votrok krajský přebor: Pokoří Kořínek v Jičíně magickou metu 30?

V minulém třináctém kole se dostal na neuvěřitelných osmadvacet branek. Dokoná kratonožský střelec Jiří Kořínek podzimní třicítku v posledním duelu první poloviny Votrok krajského přeboru? Lídr soutěže se představí v Jičíně.

Jiří Kořínek v posledním duelu nastřílel pět branek Broumovu, na tento výkon mu stačilo jen třicet minut. Přitom první poločas favorit neovládl, jak se čekalo, vedl pouze 1:0. Změna přišla po přestávce, kdy do sestavy vedoucího mužstva tabulky naskočil Marek Kulič. Poté přišla kanonáda. „Od nás to byl nejhorší poločas v podzimní části, který jsme doslova odchodili. Po poločasové rozmluvě a příchodu Marka Kuliče se obraz hry změnil a začali jsme konečně hrát náš fotbal,“ řekl hrající trenér Martin Nun.

Teď jeho tým čeká zájezd do Jičína. Ten je na sedmém místě, nenaplňuje tak ambice, které rozhodně sahají na vyšší příčky. Celek padl i minulý víkend, a to jednoznačně ve Vysoké nad Labem, přesto především v prvním poločase nehrál špatně. „Jenže jsme byli v koncovce absolutně neškodní,“ glosoval kouč Miroslav Jeník.

Dalším magnetem kola je souboj druhého s třetím. Exdivizní Náchod přivítá novobydžovskou Cidlinu, která vyhrála posedmé v řadě za tři body, když zdolala velmi úspěšného nováčka z Kostelce nad Orlicí. A opět nedostala branku – neinkasovala už déle než šest utkání v řadě. Sílu RMSK uznal i Pavel Krupka, trenér Kostelce: „Domácí nejsou náhodou na třetím místě. V žádném případě nejsme zklamaní, prohra s domácími není ostuda.“

Náchod jde do souboje s výhrou v derby s Červeným Kostelcem na kontě. Po patnácti minutách domácí vedli o dvě branky, pak jim pomohl fakt, že Kostelec neproměnil penaltu. Hosté se prosadili až za hrozivého stavu 0:4. „Zajímavé utkání, v němž jsme byli po celou dobu lepším týmem,“ řekl Michal Malý, vedoucí mužstva Náchoda.

Co další utkání závěrečného podzimního kola? Hrají se souboje, které mohou hodně napovědět v boji o udržení. Především jde o nedělní střetnutí mezi Broumovem a Novým Městem i o střet Provodova s Rychnovem.

Zkrátka: Jde o body, a tím pádem o klidnější zimu.