Turnaj Václava Ježka: Remíza 1:1 s USA znamená boj se Slovenskem o bronz

Datum akce: 30.11.-0001

Nerozhodný výsledek 1:1 vybojovali reprezentanti do 18 let v posledním utkání základní skupiny Turnaje Václava Ježka proti výběru USA. Remízu až v nastaveném čase zajistil domácímu týmu Filip Firbacher.

Češi tak končí ve skupině A druzí a v sobotu se o konečné třetí místo utkají se Slovenskem (Třebechovice, 11:00).

Svěřenci kouče Luboše Kozla ve Vrchlabí s dosud suverénním týmem USA sehráli otevřenou partii a většinu zápasu ukazovali větší aktivitu. Mrzely je hlavně dvě neproměněné šance v prvním poločase a hlavně zbytečné nedorozumění v 71. minutě, po němž hosté z ojedinělé akce vstřelili vedoucí branku.

Čeští mladíci se však nevzdali a nápor korunovali v nastaveném čase vyrovnávací trefou útočníka Firbachera. "Mám ze zápasu dobrý dojem. Kluci naplnili stanovenou taktiku proti dosud nejlepšímu soupeři na turnaji. Vyrovnali jsme se mu v nasazení a měli i víc šancí. Na konci jsme ukázali morální sílu a také díky skvělému publiku ve Vrchlabí, které nás hnalo vpřed, jsme dosáhli aspoň na vyrovnání," hodnotil Kozel.