Kouba cup 2020

Datum akce: 25.8.2020

V Třebíči byl v úterý 25.8.2020 prvními zápasy ve skupinách zahájen letošní ročník tradičního turnaje krajských výběrů v kategorii U15. Na poslední chvíli se kvůli obavám z koronaviru odhlásil výběr Západoslovenského KFZ, který měl doplnit počet účastníků na 15. Z toho důvodu se skupina C, ve které je i výběr Královéhradeckého KFS, hraje pouze ve čtyřech týmech s prodlouženou hrací dobou.

25.8.2020
Královéhradecký KFS - Pardubický KFS  4:4 (2:3)

G: Harvey, Kuřátko, Binar, Moravčík

Sestava: Heerkens - Metlický (45.Moravčík), Halama (40.Matoušek), Novák, Masařík - Polák, Binar, Pavlík (31.Rejman), Hejcman - Harvey, Kuřátko (31.Doležal)

V oboustranně kvalitním utkání jsme se rychle ujali vedení brankou Harveye a mohli přidat i druhý gól, ale Polák svou šanci neproměnil. Soupeř pak třemi góly přetavil svou převahu v zasloužené vedení. Naši hráči ale ukázali velkou bojovnost a skóre dokázali otočit ve svůj prospěch. Minutu před koncem utkání ale krásnou brankou z volného přímého kopu srovnal na konečných 4:4 Jůn.

Královéhradecký KFS - Plzeňský KFS   3:1 (2:0)
G: Binar, Pavlík, Harvey

Sestava: Horák - Polák, Matoušek, Binar, Masařík (44. Metlický) - Moravčík (31. Hejcman), Pavlík (44. Novák), Rejman, Machala - Kuřátko (55.Doležal), Hovorka (31. Harvey)

Po vlažnějším vstupu do utkání  se do vážnější šance dostal Kuřátko až v 15.minutě, ale branku vstřelit nedokázal. Druhá část první půle ale už byla z naší strany aktivnější, ale ani další šance Kuřátka a Hovorky gólem bohužel neskončily. Skóre se tak měnilo až těsně před přestávkou zásluhou Binara a Pavlíka. Ve druhém poločase nejprve Harvey orazítkoval tyč a Horák výborným zákrokem zneškodnil samostatný nájezd. Plzeňští se nakonec snížení dočkali a byli 15 minut lepším týmem. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak v závěru pojistil vedení brankou po pěkné individuální akci Harvey.

26.8.2020
Královéhradecký KFS - Středočeský KFS   3:4 (1:2)
G: Metlický, Binar, Moravčík

Sestava: Heerkens - Metlický, Matoušek (31.Doležal), Binar, Masařík (31.Polák) - Hejcman (31.Moravčík), Rejman (34.Pavlík), Novák, Hovorka (31.Machala) - Harvey, Kuřátko

Poslední utkání ve skupině bylo opět plné zvratů. Středočeši byli v prvním poločase pohyblivější, naši hráči působili unavenějším dojmem. Po dvou inkasovaných brankách jsme se do tempa dostávali velmi pomalu a "do hry" vrátil náš výběr až Metlický snížením v nastavení první půle. Po změnách v sestavě se náš výkon zlepšil, kluci začali nutit soupeře k chybám a výsledkem bylo otočení skóre v náš prospěch. Vedení jsme však bohužel neudrželi. Nejprve Metlický v 54.minutě při odkopu trefil soupeře a od něj se míč odrazil do sítě a hned o minutu později si náš výběr vypil kalich hořkosti do dna, když se soupeř po zmatcích v obraně dostal znovu do vedení. V 58.minutě mohl ještě vyrovnat Moravčík, po krásném vysunutí Pavlíkem postupoval ze strany sám na branku, ale k naší smůle trefil pouze pravou tyč.

Ve skupině C skončil náš výběr na 2.místě a o konečné umístění se utká s výběry Pražského FS a Jihočeského KFS.

Tabulka skupiny C:

1.Středočeský KFS           3 0 0  (8:5)    9b.
2.Královéhradecký KFS    1 1 1  (10:9)  4b.
3. Pardubický KFS             1 1 1  (7:6)    4b.
4. Plzeňský KFS                 0 0 3  (2:7)    0b.

27.8.2020

Královéhradecký KFS - Jihočeský KFS  2:1 (2:0)
G: Binar pen., Harvey

Sestava: Horák - Metlický (26.Polák), Matoušek, Binar, Masařík - Moravčík, Pavlík, Rejman, Hejcman (26.Machala) - Kuřátko (26.Hovorka), Harvey (37.Doležal)

Úvod utkání se našemu výběru vydařil. Na hráčích bylo vidět, že chtějí utkání vyhrát a za svým cílem šli od první minuty. V 7.minutě ještě Binarův gól po rohovém kopu nebyl uznán. O tři minuty později byl ale v pokutovém území faulován Hejcman a Binar nařízenou penaltu bezpečně proměnil. V 15.minutě utekl po pravé straně Kuřátko a jeho přesnou přihrávku zužitkoval Harvey. Vydařený poločas ještě mohl korunovat Kuřátko, ale jeho tvrdá střela skončila jen na břevně.
Po přestávce se Jihočechům podařilo snížit, ale náš tým už si vítězství vzít nenechal.

Královéhradecký KFS  - Pražský KFS   5:1 (2:0)
G: Doležal

Sestava: Heerkens - Metlický, Novák, Binar, Masařík (26.Polák) - Moravčík (26. Hejcman), Pavlík (26. Matoušek), Rejman, Machala - Harvey (26.Doležal), Kuřátko (26. Hovorka)

Utkání měli hráči Pražského FS od začátku pod kontrolou a vítězstvím si zajistili celkovou 4.příčku.

Náš výběr obsadil nakonec 5.místo. Kluci všechna utkání odehráli s velkým nasazením. Celkové umístění znamená vylepšení o tři příčky oproti poslednímu měření sil krajských výběrů v rámci LODM v Liberci, takže učinkování na letošním Kouba cupu musíme hodnotit pozitivně. Celému týmu, hráčům i trenérům patří poděkování za vzornou reprezentaci Královéhradeckého KFS.

Vytvořeno: 25.8.2020