Kouba cup 2021 - U15

Datum akce: 24.8.2021

Dnes začíná pro hráče ročníku 2007 tradiční turnaj krajských výběrů Kouba cup, který se po roce opět koná v Třebíči. Účastníci jsou rozděleni do tří skupin - dvou pětičlenných a jedné čtyřčlenné. Výběr Královéhradeckého KFS ve skupině C postupně narazí na výběry Plzeňského, Karlovarského, Moravskoslezského a Libereckého KFS. O celkovém pořadí pak rozhodnou čtvrteční zápasy. Připomeňme, že náš výběr obhajuje 5.místo.

24.8.2021

Královéhradecký KFS - Plzeňský KFS    1:1 (0:1)
B: Sehnoutka

Sestava: Svoboda - Brzek, Pěnkava, Baťka, Veselý - Kameník, Gazsi, Ponikelský, Urban (26. Machač) - Jelínek (35. Rychtář), Sehnoutka

Úvod utkání nám nevyšel podle představ. Ve 3.minutě zahrávali plzeňští z pravé strany standardní situaci a nejlepší hráč Panoš překvapil brankáře Svobodu přímou střelou pod břevno. Postupně se naši hráči z obdržené branky oklepali a začali si vytvářet jednu šanci za druhou. Nejprve Sehnoutka hezky uvolnil Ponikelského, ale jeho střela se odrazila od tyče zpět do hřiště. Dobře hrající Kameník následně krásným pasem vybídl ke skórování Sehnoutku, kterého v jasné šanci vychytal plzeňský brankář. Ještě před koncem poločasu pak po hezkých akcích dvakrát zbrkle zakončoval Urban. Hned po přestávce orazítkoval břevno Sehnoutka a  z následného přímého kopu se opět proti střele stejného hráče vytáhl brankář výběru Plzeňského KFS. Nakonec jsme se přece jen vyrovnání po střele Sehnoutky ve 49. minutě dočkali a získali z tohoto zápasu alespoň bod.

Karlovarský KFS - Královéhradecký KFS   0:6 (0:3)
B: Veselý 3, Sehnoutka 2, Pšenička

Sestava: Šimon - Pšenička, Pěnkava, Baťka, Machač - Švanda, Jelínek (26. Urban), Meduna (40. Kameník), Dostál (40. Gazsi) - Sehnoutka (26. Veselý), Rychtář (26. Brzek)

V úvodu utkání jsme stejně jako v předchozím zápase nedokázali proměňovat vyložené šance včetně pokutového kopu. Klid do našich řad tak přinesly až góly Sehnoutky a Pšeničky. Ve druhém poločase se třikrát gólově prosadil ještě Veselý.

25.8.2021

Královéhradecký KFS - Moravskoslezský KFS    1:3 (0:2)
B: vlastní

Sestava: Svoboda - Pšenička, Pěnkava, Baťka, Machač - Kameník, Brzek, Gazsi, Ponikelský - Sehnoutka, Veselý(26. Jelínek)

V utkání o 1.místo ve skupině jsme celý zápas tahali za kratší konec. Výběr Moravkoslezského KFS byl ve všech směrech lepším mužstvem, jeho hráči byli rychlejsí, silnější v osobních soubojích a fotbalovější. Našim hráčům nelze upřít snahu a bojovnost, ale to bylo v tomto střetnutí málo.

Liberecký KFS - Královéhradecký KFS    4:1 (1:0)
B: Veselý 2, Baťka, Sehnoutka

Sestava: Šimon - Pšenička, Pěnkava, Baťka, Machač - Švanda (26. Kameník) Jelínek (26. Ponikelský), Meduna (40.Gazsi), Dostál (26. Veselý) - Urban (26. Sehnoutka), Rychtář (26. Jelínek)

V posledním utkání ve skupině bylo z našich hráčů ještě cítit zklamání z předchozího utkání. Přitom vítězství v tomto duelu by znamenalo jistotu druhé příčky ve skupině a tím pádem čtvteční boje o konečné 4. - 6.místo. Proti bojovnému a v tomto utkání dobře hrajícímu soupeři jsme se dlouho nemohli prosadit. Zápas nakonec rozhodly dělovka Sehnoutky na 2:1 a dvě branky Veselého.

26.8.2021

Jihomoravský KFS - Královéhradecký KFS          0:2 (0:0)
B: Veselý, Kameník

Sestava: Svoboda - Brzek, Pěnkava, Baťka, Machač - Švanda, Ponikelský, Gazsi, Sehnoutka (26.Kameník) - Jelínek (26. Rychtář), Veselý

Utkaní s tradičním rivalem zastihlo naše hráče v dobrém rozpoložení. Kluci měli dobrý pohyb, vyhrávali osobní souboje a k vidění byla řada pěkných akcí. Po bezbrankovém poločase nakonec o našem vítězství rozhodli Veselý s Kameníkem.

Královéhradecký KFS - Pardubický KFS        2:3  (1:2)
B: Veselý, Ponikelský

Sestava: Šimon (26. Svoboda) - Pšenička, Pěnkava, Baťka, Brzek (20. Machač) - Dostál (26. Gazsi), Meduna (35. Švanda), Ponikelský, Kameník - Veselý, Urban (26. Rychtář)

V posledním utkání bylo o motivaci postaráno, protože proti našemu výběru stál rival z Pardubic. V prvním poločase byl soupeř lepší, fotbalovější a po zásluze šel do vedení. Vyrovnání na 1:1 ale zajistil po samostatné akci Veselý, pro něhož to byl už šestý gól v turnaji. Bohužel nerozhodný stav do konce poločasu nevydržel a v posledních vteřinách jsme inkasovali podruhé.
Ve druhém poločase se kluci snažili o vyrovnání, ale soupeř pro to pochopení neměl a vedení navíc zvýšil. Ponikelskému už se podařilo jen snížit. Náš výběr tedy zopakoval loňský výsledek a z Třebíče si tak odvážíme 5.místo.

Vytvořeno: 24.8.2021