Jihomoravský KFS U14 – Královéhradecký KFS U14  7: 1 (4: 0)

Branka: Dvořáček

Sestava:
Kadlec, Hubálek – Baťka, Kotlan, Dvořáček, Bartoš, Dvořák, Pospíšil, Macek, Chráska, Baše, Barák, Poláček, Voltr, Okrouhlický, Poner,

Hodnocení (Vlastimil Frýdek, Pavel Matějka – trenéři):
Do utkání jsme vstoupili velmi bojácně a již v 14. minutě byl stav utkání 3:0 pro domácí, kdy nám všechny branky vstřelil hráč Dočekal. Důvodem bylo to, že jsme nepodstupovali souboje, po herní a rychlostní stránce jsme nestačili na soupeře a ten se velmi lehce dostával do šancí. Do 30. minuty jsme na hřišti nepředvedli skoro nic. Poté se hra vyrovnala, naši hráči přestali ztrácet lehce míč, začali jsme kombinovat a otáčet hru.
V poločase jsme udělali několik změn, to samé udělal i soupeř.
Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe, dařila se nám rozehrávka od brankáře, vyrovnali jsme se soupeři v důrazu zejména ve středu pole, kde jsme soupeře dokonce začali přehrávat. Domácí jsme dokázali dostat pod tlak, z čehož pramenily i naše šance a vstřelený gól. V závěru trenér domácích znovu poslal do zápasu svoji úvodní sestavu, se kterou jsme si opětovně nebyli schopni poradit a během 10 minut jsme znovu 3x inkasovali (2 branky Dočekal).

Tento zápas našim hráčům ukázal nedostatky, na kterých musí každý jednotlivec ve svém klubu zapracovat, pokud se chceme v budoucnu takovému soupeři vyrovnat a posouvat se kupředu.

Jihomoravský KFS U13 – Královéhradecký KFS U13   14 : 2 (5:2)

Branky: Říha 2

Sestava:
Tejchman, Zadrobílek- Pižl, Skalický, Vlášek Jakub, Vlášek Tobiáš, Škoda, Macák, Školník, Říha, Semerák, Růžička, Šturm, Turner, Hemelík

Hodnocení (Jaroslav Matějka, Jiří Říha – trenéři):
Vzhledem k dalšímu kolu PLANEO CUP, hraného ve čtvrtek 20.10. jsme pro další kolo MKS nanominovali vždy maximálně dva hráče z klubů SpSM. Nejenom že jsme tím vyšli klubům vstříc, ale zároveň jsme tím dostali možnost vyzkoušet si v ostrém utkání i další hráče širšího výběru. Jak nejenom výsledek, ale především předváděná hra svědčí, tudy bohužel cesta nevede.
Hráči výběru KFS Jihomoravského kraje, povětšinou z klubu Zbrojovka Brno, nás od úvodního hvizdu převyšovali jak v individuálních herních činnostech, tak i po taktické stránce. Organizaci jejich hry jsme dokázali čelit první čtvrthodinu a poté se naplno projevila výrazná nezkušenost našich hráčů s hrou na celou šíři hrací plochy. Ovšem největší rozdíl byl v nasazení, v ochotě vystoupit z komfortní zóny a odmakat celé utkání tzv. "na krev". V tomto ohledu jsme zcela pohořeli a další nominace budou tuto skutečnost odrážet.

I přes nepovedené vystoupení patří hráčům dík.

Vytvořeno: 21.10.2022