Libčany zřejmě rezignovaly na postup, doma „ruply“ s Kratonohami

Šokující výsledek 3:1 z pohledu outsidera jistě potěšil rivala z Trutnova, který si dnes může zajistit účast v divizi C pro příští ročník. Musí ale v domácím utkání porazit Českou Skalici.

Proč Libčany až do konce krajského přeboru pravděpodobně nebudou bojovat s Trutnovem o postupový flek? Totálně se jim totiž v závěru soutěže rozsypala hra na domácím stadionu.

Před čtrnácti dny doma vyhořely s Červeným Kostelcem (0:4), který jim krutě přerval třináctizápasovou  sérii bez porážky.

„Celé první dějství jsme tentokrát prospali a odchodili, tím pádem naše hra byla hodně špatná, bez jediného náznaku gólové příležitosti,“ zoufal si už tehdy kouč Milan Koblížek.

Přišlo další domácí utkání a znovu průšvih. Kratonohy sice na jaře výrazně ožily a patří mezi nejlepší celky soutěže, přesto se očekávalo vítězství domácím.

To ale zase nepřišlo. Hosté se branky Veverky a Lesáka dostali do dvoubrankového vedení, dvě minuty před koncem sice snížil z pokutového kopu Kučera, ale za minuty reagoval brankou na konečných 3:1 Dostál. Domácí navíc dohrávali pouze v deseti, když v 73. minutě přišli o vyloučeného Homoláče.

Pokud dnes Trutnov vyhraje, bude v divizi. Náskok na LIbčany by dvě kola před koncem navýšil na šest bodů a vzhledem k lepším vzájemným zápasům by už slavil.

V dalším sobotním utkání remizoval Jičín  s hradeckou Slavií 3:3 a Týniště nad Orlicí s přehledem vyřídilo Hořice 4:1.

„Zhruba od 60. minuty jsme opět vyprodukovali spoustu chyb a vše vyvrcholilo naprostým zkratem Kroise. Pokud se někteří hráči nevyvarují školáckých chyb a hrubé nezodpovědnosti nemůžeme předním týmům krajského přeboru konkurovat,“ zlobil se vedoucí hořického mužstva J. Vydra.

Vytvořeno: 2.6.2013