Ve Východočeském Superpoháru historicky úspěšnější pardubické týmy, Živanice ve finále excelovaly

V pěkném prostředí nového hřiště v Červené Vodě se střetly ve finále Východočeského superpoháru týmy Olympie Hradec Králové a Živanic. V dorosteneckém předzápase vyhrál na penalty tým Vysokého Mýta, Náchod svoji letošní spanilou jízdu neuzavřel výhrou.

TJ SOKOL ŽIVANICE - FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ  4 : 1 (1:1)

BRANKY: Klátil 2, Mocanu, Janč - Korba
SESTAVA ŽIV: Vízek - Novotný, Kabeláč, Buriánek, Hanč - Mocanu (76. Gorol), Janč (83. Černík), Krolop, Krejčík - Klátil (74. Baudyš), Hofman
SESTAVA OL: Moník - Michek (37. Vejchoda), Pavlů, Sikora, Haupt (79. Bárta) - Kopřiva (67. Hůlka), Mařas, Chromek, Hruška (59. Trnka) - Karanský (76. Matějka), Korba

rozhodčí: Jelínek - Jiří Pavlas, Filip

Utkání (pozvánka Hradeckého deníku zde) se hrálo za úmorného vedra na výborně připravené hrací ploše, první půlhodina byla bez šancí, ve 35. minutě zahrávaly Živanice rohový kop Buriánkem a nekrytý Mocanu hlavou otevřel skóre (1:0). Ve 39. minutě se dostal do velké šance hostující Mařas, ztroskotal však na brankaři Vízkovi. Ve 41. minutě se dožadovali hosté, zřejmě právem, pokutového kopu po faulu na Korbu, píšťalka rozhodčího Jelínka však zůstala němá. Olympia se dočkala zaslouženého vyrovnání ve 43. minutě, kdy po trestném kopu Chromka, také hlavou, skóroval Korba (1:1). S tímto výsledkem šly oba týmy do šaten.
Do 2. poločasu vstoupili lépe domácí, kteří se v 55. minutě ujali po hrubé chybě hostující obrany vedení 2:1 Klátilem. V 60. minutě měl velkou šanci domácí Hofman, Moníka v brance hostí však nepřekonal. V 63. minutě zvýšil hlavou Janč na 3:1, když zužitkoval pěkný centr Hofmana. V 70. minutě měl 100% šanci domácí Krejčík, nastřelil však brankaře Moníka. Skóre utkání uzavřel v 73. minutě domácí Klátil. Hosté se dostali ke střele v 83. minutě, střelu střídajícího Matějky však s přehledem chytil Vízek.

Boby Polák, sekretář a vedoucí mužstva Živanic:
"V prvním poločase byla hra vyrovnaná, my jsme se ujali vedení, v závěru poločasu však hosté vyrovnali. Do 2. poločasu jsme vstoupili lépe, dokázali jsme využít hrubé chyby hostující obrany a zvýšit na 2 : 1. Druhá branka nás nastartovala a do konce utkání jsme byli jednoznačně lepší, navíc jsme přidali další dvě branky."

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie:
"Za horkého letního počasí jsme byli v prvním poločase lepším týmem. Ve druhé půli nás do kolen dostala druhá branka. Pak už se živanickým hráčům dařilo proměňovat šance, zatímco my jsme své šance nezužitkovali. Soupeři tak gratulujeme k zaslouženému vítězství a přejeme hodně úspěchů v divizní soutěži."

SK VYSOKÉ MÝTO - FK NÁCHOD     1 : 1 (1:0), PK 3:2
BRANKY: Turek - Vaněček

V předzápase zvítězil dorost Vysokého Mýta nad FK Náchod až po střelbě pokutových kopů, když v normální hrací době utkání skončilo 1 : 1.