Kouba cup 2021 - WU15

Datum akce: 17.8.2021

Prvním hracím dnem začal pro dívky kategorie WU15 turnaj krajských výběrů - Kouba cup 2021. Výběr Královéhradeckého KFS se ve skupině B postupně střetne s výběry Ústeckého KFS, KFS Vysočina, Zlínského KFS a Plzeňského KFS. Podle umístění ve skupině budou poslední hrací den následovat dvě utkání o konečné umístění.

17.8.2021

Královéhradecký KFS - Ústecký KFS   1:0
B: Vejrychová

Sestava: Havlíčková - Pražáková, Holásková (21. Ryšavá) Pirklová, Vyčítalová - Kulíšková (30. Janouchová), Fejglová, Zákravská (15.Plachá) - Hauferová, Vejrychová, Kalová

Utkání bylo z naší strany značně nervózní. Proti důrazným soupeřkám vázla kombinace a chvíli trvalo, než se hráčky se způsobem hry Ústeckého výběru vyrovnaly. Větší klid do našich řad přinesl příchod Plaché a hlavně gól Daniely Vejrychové. S touto hráčkou měly soupeřky velký problém i v dalším průběhu utkání, ale další tři samostatné úniky už zůstaly nevyužity. A protože obrana v čele s brankářkou Havlíčkovou žádnou větší šanci soupeřkám nedovolila, připsala si naše děvčata do tabulky první tři body.

KFS Vysočina - Královéhradecký KFS  0:0

Sestava: Havlíčková - Ryšavá, Pražáková, Pirklová, Vyčítalová - Svobodová (21.Hauferová), Plachá, Fejglová, Denygrová (25.Kalová) - Janouchová (35.Kulíšková), Vejrychová

Herně vydařené utkání, většinu času naše hráčky diktovaly tempo hry a snažily se překonat obranu domácího výběru. Dařila se rozehrávka i kombinace ve středu hřiště. V předfinální a finální části byly ale hráčky nepřesné a stereotypně se snažily projít středem. Téměř všechny pokusy tak končily na obranné řadě domácích hráček. Jedinou velkou šanci bohužel na začátku druhého poločasu Vejrychová neproměnila a tak skončilo utkání dělbou bodů. Výborný výkon podala v tomto utkání Anna Pražáková.

18.8.2021

Královéhradecký KFS - Zlínský KFS   1:2 (1:2)
B: Janouchová

Sestava: Havlíčková (35. Kadečková) - Ryšavá, Pražáková, Pirklová, Vyčítalová (35. Holásková) - Kulíšková (28. Denygrová), Fejglová, Kalová, Hauferová - Janouchová (16. Vejrychová), Plachá

Nezachytili jsme vstup do utkání, soupeřky byly rychlejší, přesné v kombinaci a hrály důrazně, s velkým nasazením. Naše děvčata se tomuto způsobu hry přizpůsobovala jen velmi těžce a výsledkem bylo zasloužené vedení výběru Zlínského KFS 2:0. V 16. minutě se ale po rohovém kopu prosadila Soňa Janouchová a vykřesala jiskřičku naděje. Ve druhém poločase holky dřely, hrál se rychlý a důrazný fotbal. Zlínské hráčky už zdaleka nebyly tak výrazné jako v první půli, přesto stále hrozily nebezpečnými protiútoky. Velké šance měl ale náš výběr. Hauferová postupovala úplně sama na branku soupeřek, ale dostala se příliš blízko k brankářce a šanci neproměnila. Tu největší šanci ale pět minut před koncem neproměnila Denygrová, když na malém vápně netrefila míč v jasné šanci před prázdnou brankou. Jak se později ukázalo, porážka ve vzájemném zápase nás ve skupině odsunula na třetí místo.

Královéhradecký KFS - Plzeňský KFS   2:1 (1:0)
B: Ryšavá pen., Kalová

Sestava: Kadečková - Ryšavá, Pražáková, Pirklová, Vyčítalová - Kulíšková, Fejglová, Kalová, Hauferová - Plachá (30. Janouchová), Vejrychová

S již jistým vítězem skupiny B sehrála naše děvčata bojovné utkání. Během prvních pěti minut v naší brance čarovala Petra Kadečková, která nahradila zraněnou Anetu Havlíčkovou a skvělými zákroky zlikvidovala tři velké šance Plzeňských. Postupně se dostávaly před branku soupeřek i naše holky a to především díky rychlosti Daniely Vejrychové. V 10. minutě byla v pokutovém území faulovaná Adéla Ryšavá a sama postižená pokutový kop s přehledem proměnila. Vedení našim děvčatům nalilo bojovnou krev do žil a do konce zápasu se překonávaly v obětavosti. Za velké nasazení byla děvčata odměněna druhou brankou, když  ve 30. minutě krásnou střelou do šibenice zvýšila na 2:0 Adéla Kalová. Soupeřky už stihly do závěrečného hvizdu pouze snížit na konečných 2:1.

Tabulka skupiny B
1. Plzeňský KFS                     9:2  9b.
2. Zlínský KFS                       4:5  7b.
3. Královéhradecký KFS      4:3  7b.
4. KFS Vysočina                     2:4  5b.
5. ústecký KFS                       2:7  0b.

19.8.2021  - Utkání o umístění

9.00h
Královéhradecký KFS - Liberecký KFS   0:0

10.30
Královéhradecký KFS - Olomoucký KFS   1:0 (1:0)

B: Ryšavá z pen.

V obou utkáních o umístění předvedla naše děvčata standardní bojovný výkon. Menší počet vstřelených branek nás nakonec i v této skupině při rovnosti bodů odsunul o jedno místo níž. Celkově však musíme hodnotit vystoupení tohoto výběru pozitivně. Děvčata se v každém utkání vydala na maximum a utvořila partu, která táhla za jeden provaz. S bilancí 3 - 2 - 1, tedy tří výher, dvou remíz a jedné porážky se skóre 5:3 tak skončil náš výběr celkově na osmém místě.