2.kolo Mezikrajské soutěže U13 a U14 hrané v areálu SK Dobruška.

Královéhradecký KFS U13-Jihomoravský KFS  6 : 5 (2:3)

Sestava:
Kopecký, Kučera S. -Jakl,Pěnička Matěj, Felix, Minařík, Kefurt, Brož-Kiezler, Kozak, Zelaný, Kareš, Veinlich, Zadrobílek, Ježek, Šulc - Trč, Motálek

Branky domácí: 14´, 37´Šulc, 70´Kozak, 76´Brož, 81´Felix, 89´Kiezler

Hodnocení trenérů (Roman Havel):
Do utkání jsme nevstoupili přiliš dobře, hned po první standartní situaci z pravé strany jsme ve 4. minutě inkasovali, když jsme nedokázali pohlídat hlavičkujícího hráče na zadní tyči. Od začátku byl soupeř daleko aktivnější, rychle dostupoval naše hráče a rychlým napadáním nás zatlačil na naši polovinu. Druhý gól padl hned za další dvě minuty po chybné rozehrávce našeho brankáře. Ve 14. minutě se nám podařilo po pěkné akci snížit Kubou Šulcem na 1:2, ale další chyba v rozehrávce od branky znamenala opětovné dvoubrankové vedení Jihomoraváku. "Do kabin" se odcházelo za stavu 2:3,kdy se opět do střelecké tabulky zapsal Kuba Šulc.
Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit po menších úpravách ve sestavě aktivněji, bohužel jsem hned v první minutě inkasovali. Soupeř přidal ještě jednu branku a nic nenasvědčovalo tomu, že se nám podaří utkání otočit v náš prospěch. Od 70. minuty však začaly soupeři docházet síly a především s hrou Jirky Kiezlera si nevěděl rady. Začali jsme lépe kombinovat, vyhrávat osobní souboje, což nakonec vedlo k tomu, že jsme v 89. minutě vstřelili vítězný gól.
Kluci si zaslouží poděkování zato, že i za nepříznivého stavu ve druhém poločase nepřestali hrát a zvýšenou aktivitou se jim podařilo celé utkání otočit ve svůj prospěch.

U14:

Královéhradecký KFS U14-Jihomoravský KFS  2 : 3 (1:0)

Sestava:
Dohnal, Vávra - Vlášek Jakub, Šturm, Kyncl, Zima, Černík, Švasta, Martin, Snížek, Vlášek Tobiáš, Školník, Říha, Novák, Zábranský, Volockij, Knop

Branky domácích: 18´, 43´Říha

Hodnocení trenérů (Pavel Matějka):
Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, převážně se hrálo uprostřed hřiště a žádný tým si nevytvořil žádnou brankovou příležitost. První šanci měl soupeř, když trefil břevno. Se štěstím jsme tuto situaci přečkali a zbytek poločasu jsme již soupeře do žádné příležitosti nepustili, ba naopak jsme my byli ti aktivnější a nebezpečnější. Dařila se nám kombinace, přenášení těžiště hry, dostávali jsme se do krajních prostorů na půlce soupeře, bohužel nám vždy chyběla přesná finální přihrávka nebo větší odvaha ve hře 1na1. Nakonec jsme však za svoji aktivitu byli oceněni, když se k odraženému míči nejrychleji dostal Říha a z malého vápna se hlavou nemýlil. Před koncem poločasu jsme dokonce zvýšili na 2:0, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu, který nikdo na hřišti kromě rozhodčích neviděl. Do druhého poločasu jsme v sestavě udělali hned několik změn, což se promítlo v naší hře. Soupeř převzal iniciativu a byl daleko aktivnější než my. V 50. minutě nám brankář soupeře daroval gól na 2:0, kdy namazal Říhovi. Místo toho, abychom již zápas dohráli do vítězného konce, tak jsme připustili drama, když jsme si po chvilce nechali dát střelou zpoza vápna branku na 2:1. To soupeře povzbudilo. Naše aktivita upadala a naše hra z první půle se vytratila. V útočné fázi jsme nebyli schopni podržet déle míč, a tak se na nás valil jeden útok za druhým. Po chybné rozehrávce jsme inkasovali branku na 2:2. Pět minut před koncem jsme nedokázali odkopnout míč z našeho vápna, čehož využil soupeř a vstřelil poslední branku zápasu 2:3.
Závěrem bychom chtěli vyzdvihnout naše hráče za první poločas, kde jsme jasně soupeře přehrávali. Velmi dobře zahrála celá obrana. V minulém roce jsme se stejným soupeřem prohráli o třídu, nyní jsme byli blízko vítězství. Na hráčích je vidět posun kupředu, což by nás i samotné hráče mělo povzbudit do další práce.

Vytvořeno: 1.11.2023